Публікації
16:57
28 Грудня
422

У Центрі громадського здоров’я пояснили, кому треба обов’язково вакцинуватися проти ковіду

Публікації

Протипоказання до вакцинації від коронавірусної хвороби має менш як 1% українців. Натомість близько 9 мільйонів жителів країни мають якраз покази до обов’язкової вакцинації.

Про це розповів завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександр Заіка.

За словами Заіки, єдиним постійним протипоказом до щеплення конкретною вакциною від коронавірусної хвороби є важка алергічна реакція на її першу дозу або ж на один із її компонентів.

«Тимчасовими протипоказами до щеплення від ковіду є гостре вірусне респіраторне захворювання або ж підвищення температури до 38 градусів. У такому випадку слід зачекати зникнення симптомів хвороби та отримати щеплення», – наголошує фахівець.

Читайте також: У МОЗ пояснили, як проводитимуть ревакцинацію від ковіду

Тимчасовими протипоказами до вакцинації від коронавірусної хвороби є також захворювання на COVID-19. У цьому випадку треба зачекати 28 днів після перенесеної хвороби або позитивного ПЛР-тесту. Вакцинації проти інших інфекційних хвороб не є протипоказом до вакцинації від ковіду, пояснив Олександр Заіка.

Натомість близько 9 млн українців, старших 60 років, а також тих, хто має супутні захворювання, навпаки – мають покази до вакцинації.

«Якщо маєте астму, діабет, серцево-судинні, аутоімунні, онкологічні, ендокринологічні  захворювання, ВІЛ-інфекцію, захворювання нирок або ж перебуваєте на гемодіалізі, обов’язково щепіться проти коронавірусної хвороби», – закликає Олександр Заіка.