Публікації
13:04
27 Січня
687

У Тернопільській області реалізовують проект розвитку еко- та агротуризму туристичної дестинації “Тернопільське Придністер’я”

Публікації

Території п’яти прилеглих до Дністра районів Тернопільської області охопить туристичний проект “Тернопільське Придністер’я”, який презентували в Тернопільській обласній державній адміністрації. Як повідомив один з розробників пректу, голова Української асоціації активного та екологічного туризму Сергій Підмогильний, ініціатива має на меті впровадження європейської моделі розвитку туристичних територій, завдяки створенню зелених шляхів (Greenways) у Борщівському, Бучацькому, Заліщицькому, Монастириському та Чортківському районах, інформує zruchno.travel.

За словами начальника відділу туризму Тернопільської обласної державної адміністрації Назара Яворського, проект розвитку активного агротуризму, екотуризму на туристичній дестинації “Тернопільське Придністер’я” дуже практичний, адже проектна група провела детальний аналіз території. За його результатами надано пропозиції експертів, де саме варто розвивати кемпінг чи відкривати екосадибу, прокат еко-спорядження, хостел, тощо.

Зокрема, власний проект із розвитку виноградарства та автентичної кухні в Монастириському районі представив співвласник компанії “Швейків ТМ” Андрій Закревський. В основі проекту – створення територій відпочинку, поєднаних із розплідниками винограда та плодово-ягідних культур.

“На цих територіях відбуватимуться щомісячні ярмарки вина та продуктів садівництва, щоб ті місцеві мешканці, які захочуть відроджувати виноробство, мали можливість продавати свій товар, а туристи мали можливість поласувати наші, місцеві напої та страви. Виноробство залучить нові потоки туристів на Монастирщину”, – зазначив Андрій Закревський.

Також вздовж маршруту “Тернопільське Придністер’я” передбачена наявність малої інфраструктури – місць для відпочинку, щитів з інформаційними таблицями єдиного взірця з графічними картами і логотипом маршруту. Мають також проходити спеціально прокладені велодоріжки, щоб створити безпеку для велосипедистів.

Коментуючи проект, голова Тернопільської ОДА Степан Барна заявив, що у поточному році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку планується фінансування кількох проектів, які спрямовані на приваблення туристів на Тернопілля. І стосується це не лише самого Дністра, а й облаштування інфраструктури до печер та замків.

“Ми напевно вперше говоримо про те, що за рахунок коштів, які в нас передбачені на ремонт доріг, а це майже 315 млн грн, частину з них можемо спрямувати на будівництво автошляхів в напрямку туристично-привабливих місць. Тому я хочу, щоб ми сьогодні перейшли в конструктивний формат, який дозволить нам перетворити туризм на елемент отримання ресурсів і дуже важливо, щоб проект “Тернопільське Придністер’я” був всеохоплюючим і не тільки торкався елементів сплаву на Дністрі, а й інфраструктури прилеглих об’єктів туризму”, – підкреслив очільник краю.

Тернопільська обласна державна адміністрація
http://www.oda.te.gov.ua/main/ua/
27.01.2018