Правду кажучи
15:55
18 Жовтня
327

У соцмережах поширюють комплекс вправ «від ковіду»: чи варто вірити таким «порадам»

Правду кажучи

За час пандемії в соцмережах з’являлося чимало чудодійних рецептів, що начебто лікують від коронавірусного захворювання. Ще одну «цілющу» техніку дихальних вправ нещодавно поширили в одній із груп в соцмережі.

Чому не варто довіряти сумнівним порадам при такому небезпечному захворюванні як Covid-19 та й взагалі при будь-яких хворобах, пояснюють наші фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«Ця техніка врятує ваші легені при ковіді», – відео із таким заголовком  поширили у фейсбуці. На ньому чоловік у медичній масці та у костюмі, що візуально нагадує форму медика, розповідає про дихальну техніку, що підходить для лікування та профілактики коронавірусної хвороби.  Начебто цей комплекс вправ відкриває дихальні шляхи і полегшує перебіг захворювання.

Чоловік закликає максимально поширити це відео, а також лайкати й коментувати. Тим часом ні на відео, ні під дописом немає пояснень, що це за чоловік говорить на відео, і якою є його компетенція в цій сфері. Наші фактчекери з’ясували, що чоловік на відео – це Микола Ганев. Він активно веде сторінку у соцмережі Тік-Ток, звідки і взяли це відео. В описі сторінки написано, що хлопець є інтерном, а за спеціалізацією – лікар-уролог.

Тим паче, що у рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я, що їх постійно оновлюють, наразі немає жодної, що стосується позитивного впливу якихось дихальних вправ як методів лікування COVID-19.

У ВООЗ також вкотре наголошують, що найкращою профілактикою від коронавірусу досі залишається часте й ретельне миття рук з милом, уникання дотиків ними до очей, рота та носа, носіння масок і  дотримання соціальної дистанції. А вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.