Публікації
10:46
8 Листопада
455

У Польщі внесли корективи в закон про аборти

Публікації

У Міністерстві охорони здоров’я Польщі в неділю, 7 листопада, опублікували інструкції для лікарів, що описують ситуації, в яких проведення аборту вважають допустимим. Напередодні по всій країні пройшли масові демонстрації на згадку про вагітну жінку з вадами плоду, яка померла в лікарні міста Пщини. 

30-річну Ізабеллу госпіталізували після того, як у неї відійшли води на 22 тижні вагітності. Як заявила адвокат її сім’ї, у лікарні «лікарі чекали смерті плода». У результаті пацієнтка померла від септичного шоку, повідомляє DW.

Сьогодні у Польщі діє закон, за яким переривати вагітність за наявності у дитини вад розвитку заборонено.

Коли у Польщі можна робити аборт

В інструкціях МОЗ Польщі, опублікованих 7 листопада, зазначено, що переривання вагітності можливе, коли вона загрожує життю чи здоров’ю матері. У документі йдеться, зокрема, про наступне:

«Наголошується, що лікарям не варто боятися приймати необхідні рішення, що ґрунтуються на їхньому досвіді та медичних знаннях».

У випадку Ізабелли лікарі зволікали з абортом незважаючи на те, що у вагітної було недостатньо навколоплідних вод, щоб у дитини був шанс вижити. Саме ця ситуація – дії лікарів у разі нестачі навколоплідних вод – особливо обговорюється в інструкціях МОЗ.

Повідомляється, що лікарів, які спостерігали Ізабеллу, тимчасово відсторонили від роботи. Розслідуванням смерті пацієнтки займається прокуратура.

Акції на згадку про померлу вагітну

6 листопада по всій Польщі відбулися масові протести з вимогою змінити чинне законодавство щодо сфері абортів. Деякі правозахисники вважають, що польські лікарі побоюються переривати вагітність у своїх пацієнток через існуючу правову ситуацію.

В соцмережах розпочали флешмоб #AniJednejWiecej, щоб привернути увагу до ситуації з Ізабеллою і щоб цю справу не зам’яли. Тисячі жителів Польщі викладали фото та тексти, з єдиним закликом: «Цією жінкою могла бути ти».

До жовтня 2020 року, за чинними в Польщі законами, робити аборт дозволяли, якщо вагітність стала наслідком зґвалтування, якщо вона загрожувала здоров’ю чи життю матері і якщо дитина мала серйозні вади розвитку. Згодом Конституційний суд ухвалив, що наявність у дитини вад розвитку не є поважною причиною для переривання вагітності.

 

 

Теги гендер