Публікації
12:06
15 листопадаа
2095

У найближчі 2 місяці захворюваність на Тернопільщині піде на спад – епідеміолог

Публікації

На Тернопільщині ковід-ситуація досі залишається складною, однак кількість випадків захворювання помалу знижується.

Про це розповів заступник генерального директора з досліджень біологічних факторів, лікар епідеміолог Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Володимир Паничев.

«За останні вихідні, як і за попередні, ситуація в області досі залишається неблагополучною, – каже Володимир Паничев. – Перш за все це визначається кількістю людей, які хворіють, рівнем захворюваності та летальності».

За інформацією Центру, в неділю, 14 листопада, в області від ускладнень ковіду померли 12 людей, 13 листопада – 13 людей, 12 листопада – 11.

Станом на ранок 15 листопада індикаторні показники в Тернопільській області знову повернулися до таких, що відповідають «жовтій» карантинній зоні.

Джерело: moz.gov.ua

За минулу добу на Тернопільщині офіційно підтвердили 683 випадки ковід-інфікування, тим часом середній показник по всій країні – 767. Показники, за якими визначають відповідність регіону тій чи іншій карантинній зоні, не переходять за встановлену межі. Щоправда, за останні три дні зріс показник рівня госпіталізацій: з 54,1 12 листопада до 55,5 14 листопада. Межею є не більше 60 випадків на 100 тисяч населення. Відповідні середні показники по країні за ці ж дні становлять 82,7 та 78,8.

Загалом же по країні показники справді знижуються. Динаміка рівня госпіталізацій також впала: від -9% до -12,6% за 12 та 14 листопада відповідно. Знижується і завантаженість ліжок з киснем: з 65,1% за 12 листопада до 63,6% за 14 листопада.

Як і прогнозували раніше, впродовж останніх двох тижнів спостерігається зниження середнього числа людей, котрі захворіли за тиждень, а ще середньоденної кількості тих, хто захворіли.

«Знижується летальність та захворюваність серед дітей, вчителів та медиків, – розповідає Паничев. – Впродовж 7-8 тижнів буде тенденція до поступового зниження захворюваності, а отже і летальності. Така ситуація триматиметься до новорічних свят. Протримається вона, можливо, і до закінчення циклу новорічно-різдвяних свят».

Цей прогноз базується на аналізі осінньо-зимового підйому захворюваності та порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Тож епідеміологи сподіваються, що ситуація в регіоні помалу починає стабілізуватися.