Публікації
13:03
16 Жовтня
342

У Молдові ратифікували Стамбульську конвенцію, що посилює захист жінок від домашнього насильства

Публікації

Парламент Молдови 14 жовтня проголосував за ратифікацію Стамбульської конвенції. Цей документ спрямований на протидію домашньому насильству та насильству проти жінок.

Про це пише NewsMaker, новину передає Громадське.

За відповідний документ проголосували 54 депутати керівної партії «Дія і солідарність». Для ухвалення рішення було достатньо 51 голосу.

Депутат-соціаліст Григорій Новак на початку засідання запропонував виключити питання про ратифікацію конвенції з порядку денного, проте більшість депутатів не підтримали цю пропозицію.

Зрештою комуністи та соціалісти перед голосуванням закинули зал на знак протесту, а представники партії «Шор» проголосували проти ратифікації.

Що таке Стамбульська конвенція?

Це перший міжнародний юридично обов’язковий законодавчий акт, покликаний захищати права жінок в усьому світі й у будь-який час — як мирний, так і під час війн. Він фіксує загальні принципи того, як саме ці права мають захищати, і встановлює кримінальну відповідальність за насильство проти жінок.

Цей документ також вимагає від урядів заповнити прогалини в політиці захисту інших груп населення, зокрема мігрантів та представників ЛГБТ-спільноти.

Стамбульську конвенцію ратифікували 34 держави-членкині Ради Європи. Ще 11 країн її підписали, але не ратифікували. Україна підписала цей документ у 2011 році, проте теж досі не ратифікувала.

Теги гендер