Правду кажучи
13:39
1 Липня
543

У міноборони росії змовчали щодо нічного обстрілу багатоповерхівки на Одещині

Правду кажучи

19 загиблих (серед них двоє дітей) та 38 постраждалих – це результат обстрілу російськими військами багатоповерхівки та бази відпочинку у селищі Сергіїівка Білгород-Дністровського району на Одещині. Про це, станом на 11.24 1 липня, повідомив очільник ДСНС України Сергій Крук. Російські пропагандисти у своєму щоденному «зведенні» оминули цей факт увагою. Адже продовжують плекати міф, мовляв цивільне населення через війну не страждає.

Нагадаємо, обстріл ракетами стався близько 1 години ночі 1 липня. Весь цей час рятувальники розбирають завали в пошуках поранених та загиблих.

«Працюємо у Сергіївці, що на Одещині. Тут рашисти вночі завдали ракетного удару по житловому будинку та базі відпочинку, де перебували мирні люди. На цей час відомо про 19 загиблих та 38 постраждалих, з яких 6 дітей. Працюють психологи ДСНС», – написав у фейсбуці Сергій Крук.

Натомість речник міноборони росії ігор конашенков у щоденному зведенні про цей обстріл змовчав. Як варіант, бо «звітував» про 30 червня, а обстріл все ж трапився фактично 1 липня. Що ж, про обстріл торгового центру «Амстор» у Кеменчуці російська пропаганда теж не знайшлася що сказати у той же день. Зате наступного – ТРЦ, в якому на момент обстрілу було близько 1000 людей, російська пропаганда перетворила на такий, що «не функціонував».

Зрештою, про обстріл Одещини конашенков все ж згадує. Однак селища Сергіївка там немає. Він розповідає про обстріл Катранки на Одещині і «ураження радіолокаційної станції знаходження повітряних цілей».  Між Катранкою і Сергіївкою – 90 км. Тому навряд чи він просто подає назву сусіднього населеного пункту, на який орієнтується. Він свідомо мовчить і про багатоповерхівки, в якій були люди, бо це ніч, і про базу відпочинку.

Що ж, в «звіті» конашенкова чимало «звитяжних подвигів», що не мають чіткої локації. Тому, можливо, нічний обстріл багатоповерхівки це в його уяві один із уражених «32 пунктів управління ЗСУ»?

Але нехай із конашенковим, адже ж є «неупереджені» російські змі, що начебто публікують усі важливі події. Так от, ні ТАСС, ні Риа Новости жодним словом не прохопилися про загиблих у Сергіївці. Зате є радісна новина про напівпустий автобус, що його сьогодні відправили «вперше за 8 років» із Херсона до Криму, і транслюють думки лаврова на зустрічі зі студентами Білоруського державного університету про Бандеру та Шухевича й що він думає про США.