Публікації
13:03
13 Січня
326

У медзакладах України почали контролювати обіг антибіотиків

Публікації

З 1 січня 2022 року заклади охорони здоров’я, що надають стаціонарну медичну допомогу, почали вести облік споживання антибіотиків. Мова йде наразі про 29 препаратів

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я України.

«Це дасть змогу побачити, скільки антибіотиків (і яких саме) призначають лікарі пацієнтам у стаціонарних відділеннях, і оцінити виправданість таких призначень, забезпечити контроль за внутрішньолікарняними інфекціями та зменшити термін перебування пацієнтів на стаціонарному лікуванні», – пояснюють в МОЗ.

Неправильне і надлишкове вживання протимікробних препаратів (зокрема антибіотиків) призводить до розвитку широкої резистентності – механізму, що знижує їхню ефективність. Бактерії стають стійкими до деяких ліків, і це поступово ускладнює або унеможливлює протидію інфекціям.

«Скільки антимікробних препаратів споживають українці, точно невідомо, проте є аналіз трендів. Відповідно до нього, у 2020 році загальний обсяг усіх продажів і закупівель таких препаратів перевищив 6,4 млрд грн. Це на 40% більше ніж у 2018 році. Зросли й об’єми продажів таких препаратів в аптеках: із 3,26 млрд грн у 2018 році до 4,36 млрд грн – у 2020. Щодо антибіотиків «групи резерву» (лікарських засобів «останньої надії», які використовують для лікування вкрай тяжких бактеріальних інфекцій, коли інші антибіотики не спрацювали), ситуація також невтішна: об’єм всіх продажів і закупівель зріс більш ніж утричі: зі 110,89 млн грн у 2018 році до 416,45 млн грн – у 2020 році», – наголошують в міністерстві.

Довідка:

Всесвітня організація охорони здоров’я назвала проблему резистентності однією з 10 глобальних загроз здоров’ю населення, що стоять перед людством.  За оцінками експертів, до 2050 року одна смерть, пов’язана зі стійкістю до протимікробних препаратів, траплятиметься кожні 3 секунди.

Теги МОЗ