Публікації
14:03
21 Січня
919

У лютому на ковід може захворіти 1 млн українців – Кузін

Публікації

На пікові показники захворюваності чекають 20-25 лютого, тоді щодня може інфікуватись до 60 тисяч жителів України.

Про це в інтерв’ю Ліга.Лайф розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, фінальних прогнозів ще немає, однак орієнтуються на ситуацію в інших країнах Європи, які Омікрон «накрив» раніше.

«За попередніми розрахунками, представленими Радою національної безпеки та оборони, 59 000 осіб може хворіти щоденно, сумарно біля 1 млн українців за лютий може захворіти. Я би назвав це доволі оптимістичними прогнозами. За досвідом європейських або інших країн світу спостерігається, що умовно хвиля Омікрону наростає впродовж одного-півтора тижня максимум, і спадає теж доволі швидко», – каже Кузін.

Головний санлікар також розповів, що, за прогнозами РНБО, пікові показники захворюваності будуть орієнтовно 20-25 лютого. Але наскільки швидким буде спадання, наскільки швидкою буде саме ця хвиля запускатися і в яких регіонах – поки що рано казати.

«За американськими прогнозами, які роблять для України, пікові показники захворюваності очікуються також приблизно на середину лютого і доволі швидке спадання до 1 квітня. По суті, це хвиля на півтора місяця максимум, яка призводить до пікових навантажень на медсистему і на роботу об’єктів критичної інфраструктури», – поділився прогнозом Ігор Кузін.

Водночас він уточнив, що «локдаунів, як у нас було у 2020 році, не планується».

Теги COVID-19