Публікації
12:47
16 Травня
2804

У Грузії та Азербайджані заявляють, що найвищий бал журі віддали Україні, а не Великобританії

Публікації
Під час голосування на музичному конкурсі «Євробачення-2022» національне журі від Грузії насправді поставило Україні найвищу оцінку – 12 балів, проте під час оголошення результатів оголосили  лише 6 балів. Про аналогічну проблему також заявляють представники Азербайджану. І проблеми виникли не лише в них.

Про це свідчить нотаріально завірений документ, надісланий організаторам конкурсу «Євробачення», передає Укрінформ із посиланням на Новости-Грузия.

За даними на сайті конкурсу, найвищу оцінку журі з Грузії – 12 балів – отримала Велика Британія, яка посіла друге місце. А Україна – лише 6 балів. Оцінку грузинських глядачів зафіксували як максимальну — 12 балів.

У своїй заяві Громадський мовник Грузії стверджує, що національне журі з Грузії віддало гурту з України перше місце та найвищу оцінку в 12 балів.

Громадський мовник з’ясовує деталі непорозуміння з організаторами конкурсу «Євробачення».

Про аналогічну ситуацію заявляють і в Азербайджані. Як пише 1news.az, спочатку в прямому ефірі оголошувалися голоси професіонального журі, і коли черга дійшла до Азербайджану, було заявлено, що через технічні неполадки результати оголошуватиме не телеведуча Нармін Салманова, а представник Європейського мовного союзу – схожа ситуація була ще у кількох країн, серед яких Грузія.

В ефірі заявили, що 12 балів від Азербайджану отримує Велика Британія, а інші бали розподілилися таким чином: Італія – 10 балів, Швеція – 8 балів, Португалія – 7 балів, Україна – 6 балів, Іспанія – 5 балів, Нідерланди – 4 бали, Греція – 3 бали, Польща – 2 бали та Франція – 1 бал.

Відразу після завершення конкурсу в прямому ефірі ITV продовжилася програма Sabaha saxlamayaq, в якій обговорювалися результати – Нармін Салманова заявила, що була здивована, побачивши таблицю з результатами голосування Азербайджану на екрані, оскільки вона не відповідала дійсності.

Телеведуча заявила, що Азербайджан віддав 12 балів Україні, а не Великій Британії, уточнивши, що жодних технічних проблем із виходом в ефір на Європу канал не мав. За словами Салманової, вже розпочато розгляд щодо цього питання.

Таку заяву зробила і керівниця програми Sabaha saxlamayaq Фаріда Расулова.

«Азербайджан віддав 12 балів Україні, а не Великій Британії. Жодних технічних неполадок з нашого боку не було. Щодо цього питання ведеться розгляд, результати якого будуть представлені до уваги широкого загалу», – заявила вона.

У виданні ESCEXTRA, яке спеціалізується на Євробаченні, повідомили, що після другого півфіналу організатор пісенного конкурсу «Євробачення-2022» через порушення анулював бали, виставлені журі шести країн. Про це 15 травня повідомили в Європейському Союзі радіо та телебачення (EBU). Видання стверджує, йдеться якраз про журі з Румунії, Грузії, Азербайджану, Польщі, Сан-Марино та Чорногорії.

«Щоб дотриматись правил голосування, EBU спільно зі своїм партнером з голосування розрахував сукупний результат для кожної відповідної країни для другого півфіналу та фіналу», – повідомили в Європейському союзі радіо та телебачення, додавши, що розрахунки провели «на основі результатів інших країн зі схожими даними голосування».

Очевидно, невідповідності виникли саме через це.

Як повідомляє молдовське видання Newsmaker, у TVR România заявили, що національне журі Румунії присудило максимальну кількість балів конкурсантам із Молдови. Хоча в ефірі прозвучало, що 12 балів журі віддало Україні.

«Ми були здивовані тим, що результати голосування журі Румунії не врахували при підрахунку підсумкового рейтингу. Організатори [Євробачення] присудили фіналістам інші бали від імені журі нашої країни», – повідомили в TVR.

Як голосували країни за Україну

Нагадаємо, в ніч на 15 травня у Турині відбувся фінал музичного конкурсу «Євробачення-2022». За його підсумками перемогу з величезним відривом отримав гурт із України «kalush Orchestra». У прямому ефірі про 12 балів від журі заявили представники Польщі, Литви, Латвії, Молдови та Румунії. Загалом професійне журі віддало Україні 192 бал, завдяки чому гурт посів 4 місце у цій частині конкурсу.

– 12 балів – Польща, Молдова, Латвія, Румунія та Литва.
– 10 балів – Ісландія, Франція, Німеччина.
– 8 – Португалія, Словенія, Хорватія.
– 7 – Ізраїль, Кіпр, Австралія, Албанія.
– 6 – Грузія, Бельгія, Азербайджан, Вірменія.
– 5 – Данія.
– 4 – Чехія.
– 3 – Ірландія, Норвегія, Швейцарія.
– 2 – Сан-Марино.
– 0 – Швеція, Нідерланди, Італія, Велика Британія, Фінляндія, Іспанія, Естонія, Болгарія, Австрія, Греція, Мальта, Північна Македонія, Сербія.

Глядачі ж загалом віддали українцям 439 балів. Як повідомили згодом представники конкурсу, із 40 країн, що голосували, найвищий бал – 12 – композиції «Стефанія» віддали 28.

по 12 балів Україні дали: Італія, Франція, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Велика Британія, Данія, Німеччина, Австрія, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Азербайджан, Болгарія, Молдова, Чехія, Грузія, Сан-Маріно, Австралія, Бельгія, Кіпр, Нідерланди, Швеція, Ізраїль, Португалія, Норвегія та Фінляндія.
– 10 балів – Словенія, Хорватія, Чорногорія, Румунія, Швейцарія, Албанія, Вірменія, Греція.
– 8 балів – Північна Македонія, Мальта.
– 7 балів – Сербія.

Джерело: t.me/suspilne_eurovision_ukraine

Непорозуміння з підрахунками

Одразу ж після оголошення результатів голосування українського журі, виник скандал. Адже думка професійного журі кардинально розійшлася із результатами голосування «простого народу». Нагадаємо, представники журі поставили Польщі та Литві нулі, водночас українці дали їм по 12 та 10 балів відповідно. Міністр культури України Олександр Ткаченко назвав таку ситуацію соромом.

«Ця оцінка в жодному разі не відображає наше реальне відношення до вас, до наших найближчих друзів у Європі. Так, британці були круті та стали другими. Але поставити полякам та литовцям 0 це дуже соромно. Народ України вам поставив 12! Ваша підтримка України є неоціненною. Наша вдячність та прихильність до вас є такою ж. І хоча конкурс не є політичним, то це і не політика – це дружба, це спільні цінності, це всебічна підтримка у всіх сферах. І сподіваюсь, що це все на довгі довгі роки. Дорогі польський та литовский народи, ми вам безмежно вдячні, наша перемога – спільна», – написав Олександр Ткаченко у фейсбуці.

Членкиня журі, співачка Ірина Федишин у фейсбуці написала, що не розуміє, як виникла така оцінка для Польщі, мовляв, вона ставила сусідам 10. У складі журі, окрім неї були також продюсер Вадим Лисиця, соліст вокальної формації «Піккардійська терція» Андрій Капраль, художній керівник Академічного інструментального ансамблю «Високий Замок» Львівської національної філармонії Андрій Яцків та виконавчий продюсер телеканалу UA:Культура Лук’ян Галкін.

«Як так вийшло, що для Польщі вийшло 0 балів ??? Я не знаю відповіді на це запитання… Ми щиро вдячні польському урядові і народу за все, що вони для нас роблять: надають прихисток для жінок і дітей, передають неймовірно велику гуманітарну допомогу і всіляко підтримують Україну. Це неоціненно. Мені шкода, що так вийшло. Не знаю, як голосували інші, мої бали для Польщі – 10», – написала співачка.

Схожа ситуація – у сусідній Молдові. Там публіка оцінила виступ сусідньої Румунії в 10 балів, водночас як професійне журі – не дало жодного.

Як повідомляють  у телеграм-каналі молдовського видання Newsmaker, генеральний директор Телерадіо-Молдова Влад Цуркану розповів, що компанія розпочала розслідування через «значну невідповідність між голосами глядачів та голосами журі».

«Ще належить з’ясувати, якими такими високими стандартами (настільки недосяжними та що дисонують із думкою молдовської публіки) керувалося молдовське журі […] Ніколи не було таких розбіжностей між голосами публіки та журі. Ніколи не траплялося, щоб Румунія не була у першій десятці (з погляду журі). Але нас більше непокоїть факт значного дисонансу між голосами, відданими публікою представнику Румунії на Євробаченні та журі», – прокоментував ситуацію Влад Цуркану.

Хай там як, Україна отримала від глядачів 439 балів, а від журі – 192 (разом 631). Тож навіть якби частину цих балів анулювали, найближчий суперник – Велика Британія – має загалом 466 голосів.