Публікації
10:17
20 Жовтня
288

У Болгарії з 21 жовтня до ресторанів та кінотеатрів пускатимуть лише власників «зелених сертифікатів»

Публікації

Болгарія зробить «зелений сертифікат» обов’язковим, якщо відвідувачі хочуть потрапити до ресторанів, кінотеатрів, спортзалів та торгових центрів.

Про це заявив міністр охорони здоров’я країни у вівторок, 19 жовтня, пише Reuters.

Для доступу до цих об’єктів людям необхідно мати так званий медичний талон – цифровий або паперовий сертифікат, що підтверджує вакцинацію, негативний тест або те. що людина нещодавно перехворіла на ковід. Цей документ спершу запроваджували, аби спростити подорожі між країнами євросоюзу, тепер його використовуватимуть всередині країни.

Станом на 21 жовтня люди, які хочуть відвідувати закриті громадські приміщення, включаючи кафе, готелі, концертні зали, музеї та басейни, повинні показати таку медичну картку, заявив журналістам тимчасовий міністр охорони здоров’я Стойчо Кацаров.

«Кількість нових випадків інфікуванняй та смертей зростає. Це змушує нас запроваджувати додаткові заходи. Усі заходи у приміщенні повинні проводити із «зеленим сертифікатом», – сказав він, звертаючись до скептично налаштованих щодо щеплення болгар.

Болгарія є найменш вакцинованою країною ЄС і має найвищий рівень смертності за останні два тижні.

Лише 25% із семи мільйонів жителів Болгарії отримали щонайменше одну вакцину від COVID, що значно нижче середнього показника ЄС ~ майже 80%.

У вівторок в країні зареєстрували 4979 нових випадків коронавірусу, що є найвищим щоденним показником з кінця березня, та 214 смертей за останні 24 години.

Кацаров сказав, що весь медичний персонал та працівники догляду за дітьми повинні пред’явити медичний талон, щоб працювати.

Це не буде обов’язковим для вчителів, але школам у регіонах, де заразилися понад 750 людей на 100 000 мешканців, доведеться перейти на онлайн-навчання.

Кацаров заявив, що нездатність стримувати поширення хвороби може спровокувати посилення обмежень і навіть повний локдаун.