Правду кажучи
17:02
4 листопадаа
501

Тисяча гривень за вакцинацію від ковіду – це фейк

Правду кажучи

Після мітингу антивакцинаторів, який відбувся у Києві, у соцмережах почали поширювати інформацію про те, що і вакциновані, і ті, хто планують щепитися від коронавірусної хвороби, можуть отримати по тисячі гривень від держави. Чи правда це, перевіряли фактчекери.

ВЕРДИКТ: ФЕЙК

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

«В Україні запропонували платити громадянам за вакцинацію від ковіду. Опублікована інструкція, як можна отримати ці гроші, навіть якщо ви вже вакциновані», – таке повідомлення поширюють в одному із вітчизняних Telegram-каналів.

При переході на ту саму інструкцію, що мала б роз’яснити деталі, читачів перенаправляють на інший Telegram-канал з ідентичним постом. Щоб відкрити інструкцію на останньому, потрібно підписатися на цей канал. Та навіть після цього ніяких деталей вам не пропонують. З’являється лише віконечко з повідомленням, що пост опублікували 30 жовтня. Очевидно, що такими інтригуючими заголовками автори мали на меті лише привернути увагу та збільшити кількість підписників своїх каналів, натомість не надаючи читачам ніякої відповідної інформації.

Наші фактчекери дізналися, звідки ростуть ноги у цієї фейкової інформації. Як виявилося, ще у вересні цього року експрем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час одного з політичних ток-шоу запропонував як мотивацію для щеплення проти COVID-19 надавати громадянам одноразову допомогу в розмірі 1 тисячі гривень. Наразі ж в Україні ніякі фінансові виплати щепленим громадянам не надають.

Матеріал підготований командою фактчекерів Тернопільського прес-клубу за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.