Відео
10:59
10 Жовтня
1530

Творчість поета Василя Ярмуша вшанували у Тернополі

 

Відео

Вечір, який зібрав навколо себе творчих людей, творчі колективи, дитячі та юнацькі таланти, залишив у душі кожної людини незабутній слід, адже нагадав про основні цінності – про любов до родини, до людей та до України. Гості та учасники зібрались у стінах Тернопільського обласного драматичного театру імені Тараса Шевченка, щоби вшанувати пам’ять поета Василя Ярмуша. Організатор та постановник благодійного концерту – донька поета Мирослава Ярмуш.

Титри: Мирослава Ярмуш, донька поета Василя Ярмуша, організатор вечора пам’яті «Розмай» Ця ідея виникла з тої роботи, яку я зробила. Назбиралось багато матеріалу, я вирішила об’єднати та долучити також дітей сиріт, дітей з інвалідністю, творчих дітей, творчих людей, це той же розмай, який об’єднував творчих людей, але подав руку ось тим сиротам, ось тим дітям з інвалідністю. Він навчив нас подавати одне одному руку. Насправді, добро є, просто добром потрібно ділитися.

Разом з Мирославою Ярмуш ведучим вечора був хлопець з особливими потребами Сергій Ткачук. Гості дійства побачили, як співають мовою жестів та танцюють на інвалідному візку. Така ідея об’єднати людей з різними можливостями пройшла червоною ниттю крізь увесь вечір.

Мирослава Ярмуш, донька поета Василя Ярмуша, організатор вечора пам’яті «Розмай» Я зрозуміла, що вони потребують, але потребують не цукерок на Миколая, а потребують, те, або їх залучали. І тому в мене виникла ідея, чому, наприклад, на сцені або стояла людина красива, на сцені повинна стояти людина красива душею, а ці люди вони, як ніхто, красиві душею.

Василь Ярмуш народився та виріс у селі Острів. Під час дійства було презентовано кліп на пісню «Не говори», який був відзнятий у мальовничих місцях Тернопілля та у рідному селі поета.

Титри: Володимир Трач, співак, виконавець пісні «Не говори» Цей міст, це як розведені мости, це як людські долі, які з часом сходяться, а часом розходяться. І, звичайно, ми вибирали найромантичніше локації і цей міст підійшов, як ніколи і інші локації також.

На сцені протягом двох годин виступали як професіонали, так і аматорські колективи, демонстрували фільми, присвячені поету, декламували вірші.

Титри: Іван Космина, депутат Гусятинської селищної ради саме основне, що я хочу донести кожній людині в нашій країні, щоб вони сприймали людей з інвалідністю, як собі належних. Сьогоднішня поїздка сюди, знову ж таки, показати людям з інвалідністю, які замкнулись у собі, що ми можемо жити, ми повинні жити і це саме основне.

На батьківщині поета у школі села Острів зібрані архівні матеріали, які стосуються життя та творчості Василя Ярмуша. Вчителі та учні школи бережуть пам’ять про талановиту людину.

Титри: Ліда , вчитель української мови та літератури Острівської загальноосвітньої школи Василь Ярмуш для мене це є зразок людини великої душі, людини культури, людини слова, людини яка своє слово передала в пісню, і це слово для нас проросло в нашому серці, і в серці наших односельчан, і ми щасливі.

Титри: Назар, учень 9 класу Острівської загальноосвітньої школи

Ярмуш це наш односельчанин, тому ми його поезію підтримуємо завжди. Дуже сподобався вечір, був прекрасний вечір, нам сподобалось.

Титри: Ірина, вчитель Острівської загальноосвітньої школи

Ярмуш мріяв продовжитись в житті своїх дітей і його мрія здійснилась. Сьогоднішній вечір тому доказ .

Титри: Тетяна, вчитель Острівської загальноосвітньої школи

Весь вечір був на емоціях, нас переповнювали емоції, неймовірно.

Титри: Оксана, директор Острівської загальноосвітньої школи Вечір особливий тому, що це наш односельчанин, тому що у нас у школі ми вивчаємо його поезію, ми завжди радо зустрічаємо учнів з Тернополя, з району з екскурсією у нашій актовій залі, де збережено весь матеріал про творчість та життєвий шлях Василя Ільковича Ярмуша. Пані Мирослава продовжує його слово – любити, шанувати себе, свою сім’ю і Україну.

Репортер – Олена Мудра                                                                                                                       Відеоматеріали надані ТО КП «Кінодністер».                                                                                                    Монтаж – Анастасія Цінкевич                                                                                                                              “ТМЦ.ІНФО”, 09 жовтня 2018 року