Публікації
10:43
5 листопадаа
3271

Цифровий сертифікат про одужання: скільки часу діятиме та хто зможе згенерувати

Публікації

З наступного тижня невакциновані українці, котрі перехворіли на коронавірусну інфекцію, зможуть отримати цифровий COVID-сертифікат про одужання. Він дозволить впродовж 90-ти діб без обмежень працювати, відвідувати заклади та пересуватись в жовтій та червоній зонах карантину.

«Сертифікат про одужання зможуть софрмувати лише ті, в кого лікар встановив діагноз COVID-19 від моменту запуску функціоналу нового сертифікату та надалі. Документ не згенерується, якщо ваш діагноз COVID-19 було встановлено до появи нового типу сертифікату, тобто у 2020 році чи раніше у 2021 році», – пояснюють в МОЗ.

При цьому обов’язковою підставою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображатиметься в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря, і лікар не вніс дані в ЕСОЗ, завантажити сертифікат не зможуть.

Новий COVID-сертифікат буде двох видів:
– внутрішній – для використання всередині країни в умовах «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки;
– міжнародний – для перетину кордону 45 країн, що входять до Довірчої мережі е-здоров’я ЄС з урахуванням вимог, які встановлює кожна країна світу.

«Важливо пам’ятати, якщо ви перехворіли, то безпечно вакцинуватися можна на 28-й день від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР», – нагадують в МОЗ.