Публікації
14:03
21 Квітня
401

Цього року ЗНО можна буде скласти в країнах Європи

Публікації

Абітурієнти, які закінчили 11 клас і бажають вступити до українських університетів, матимуть змогу пройти мультипредметний тест і на території країн ЄС.

Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» розповів міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, передає Освіта.UA.

«Абітурієнти, які закінчили 11 клас і бажають вступати в заклади вищої освіти України, будуть мати таку змогу. На території країн ЄС вони зможуть скласти національний мультипредметний тест або у столицях європейських держав, або на базі університетів цих країн», – повідомив він.

Основною відмінністю проведення цьогорічного ЗНО є те, що буде один іспит – національний мультипредметний тест, який триватиме протягом 90 хвилин.

Іспит відбудеться не в режимі онлайн, а у закладах освіти, і буде містити 3 дисципліни: українську мову, математику та історію України (по 20 завдань з кожного предмету).

«Українська мова і математика були обов’язковими під час складання державної підсумкової атестації в Україні. Ці дисципліни мають найбільшу прогнозничну валентність щодо можливості навчання на програмах бакалавра. А українська мова сьогодні є визначальним предметом нашого українського генокоду», –розповів Сергій Шкарлет.

Водночас міністр освіти наголосив, що фізична присутність абітурієнта під час складання іспиту буде обов’язковою.

Теги освіта