Гендер
13:03
20 Грудня
225

«Це щось майже сатанинське»: Папа Римський різко засудив домашнє насильство

Гендер

Папа Франциск сказав, що чоловіки, котрі чинять насильство над жінками, займаються чимось «майже сатанинським».

Він зробив такий коментар – один із найсильніших виразів, що коли-небудь використовував, – щоб засудити таке насильство. Відбулося це під час трансляції недільної програми на італійському телебаченні, під час якої він розмовляв з трьома жінками та чоловіком, котрі зазнали знущань, пише The Guardian.

«Кількість жінок, яких б’ють і над якими знущаються в їхніх же будинках, навіть з боку їхніх чоловіків, дуже, дуже велика, – сказав Папа Римський, відповідаючи на запитання жінки на ім’я Джованна, яка постраждала від домашнього насильства. – Для мене це майже сатанинське, бо людина користується своєю перевагою, коли інша не може захистити себе, а може лише [спробувати] заблокувати удари. Це принизливо. Дуже принизливо».

Джованна розповіла, що у неї є четверо дітей, про яких потрібно піклуватися після того, як вони втекли з будинку, де зазнавали насильства.

З того часу, як майже два роки тому почалася пандемія Covid-19, Папа кілька разів виступав проти домашнього насильства – карантин залишив багатьох жінок у пастці зі своїми кривдниками.

Дані поліції, оприлюднені минулого місяця, показують, що в Італії щодня відбувається близько 90 епізодів насильства проти жінок, і що 62% – випадками домашнього насильства.

Папа сказав, що жінки, які були побиті та скривджені, не втратили своєї гідності.

«Я бачу гідність у тобі, бо якби ти не мала гідності, тебе б тут не було», – сказав він Джованні.