Публікації
10:27
5 Травня
1344

«Це нова сторінка війського злочину росії»: влада Маріуполя показала фільтраційні табори окупантів (ВІДЕО)

Публікації

Влада Маріуполя розповіла про подробиці та оприлюднила відео фільтраційних таборів росії у селі Безимяне, що на півдні Донеччини.

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

«Це найжахливіша історія, про яку варто розповідати всьому світу. Ми отримали всі подробиці і унікальне відео підтвердження з середини. Без перебільшень – це нова сторінка війського злочину росії, що відбувається прямо зараз», – написав він.

За його словами, близько місяця тому окупанти примусово вивезли з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка всіх чоловіків. Близько двох тисяч осіб розмістили в с. Безимяне та в с. Козацьке Новоазовського району, що на Донеччині.

Формальний привід – для проведення фільтрації. Чоловікам не дозволили взяти з собою особисті речі, а паспорти та інші документи відібрали. Вивезених розмістили в приміщенні школи та клубу.

Умови утримання у фільтраційному таборі

За даними Андрющенка, люди вимушені спати на підлозі в коридорах. Медична допомогу не надають. В Безимянному зафіксовано перший випадок туберкульозу серед утриманих. Спортивну залу школи окупанти перетворили на ізолятор де зачинили без медичного догляду велику кількість людей. В с. Козацьке зафіксовано перший випадок смерті чоловіка через відмову окупантів викликати швидку допомогу.

В місті утримання людей є лише одна раковина з холодною водою. Гігієна як така відсутня, що посилює захворюваність серед примусово вивезених.

Вивезені чоловіки мають взяти участь у параді на 9 травня в формі ЗСУ

Як повідомляє радник мера Маріуполя, документів людям не повертають, натомість всі отримали папір про проходження фільтрації, але й він не дає їм права покинути територію табору. Були окремі спроби втечі серед чоловіків, але їх було затримано і побито.

Всіх утриманих, включаючи хворих та людей з інвалідністю залучають на роботу з благоустрою в с. Безимяне та м. Новоазовськ під конвоєм російських військових. Щодо подальшої долі окупанти наголошують, що ще не вирішили – використати людей як робочу силу на розборі завалів Маріуполя або мобілізувати до армії окупантів.

В понеділок 2 травня на вишикування військові рф оголосили, що чоловіки приймуть участь в параді на 9 травня в Маріуполі в якості «полонених». Для цього їх  переодягнуть в форму українських солдат.

 

Теги війна
Автор: