Публікації
17:23
4 листопадаа
8877

Сайти поспішили потішити читачів новиною про перехід Тернопільщини до «жовтої» зони – попередні обмеження залишаються в силі

Публікації

У четвер, 4 листопада, ряд сайтів поширив новину про те, що Тернопільська область перейшла до «жовтої» карантинної зони. Спираються при цьому на індикаторні показники, що їх щоденно подає Міністерство охорони здоров’я. Чи справді це так і чи впливає на карантинні обмеження, з’ясовувала журналістка ТМЦ.ІНФО.

ВЕРДИКТ: ФАКТИЧНА ПОМИЛКА

ДОКАЗИ І АРГУМЕНТАЦІЯ:

Зокрема, у своєму телеграм-каналі сайт «Файне місто» написав наступне:

«Для мешканців Тернопільщини чудова новина – область перейшла з «помаранчевої» до «жовтої» зони карантину. Протягом трьох днів спостерігалося зниження по деяких показниках, які відповідають за перенесення областей в різні карантинні зони. Зокрема на Тернопільщині зменшився рівень госпіталізацій та кількість нових виявлених випадків. Також завантаженість ліжок з киснем складає 55% при переході в «помаранчеву» більше ніж 65%. Окрім Тернопільської області, у «жовтій» зоні карантину зараз перебувають Кіровоградська та Закарпатська області», –  йдеться в дописі.

Також про це написали всеукраїнські видання.

За словами речниці Тернопільської облдержадміністрації Ганни Василенко, так, індикаторні показники, що їх подали в МОЗ, справді відповідають «жовтій» карантинній зоні. Однак сам регіон обмежень через це не змінив.

«Ні, Тернопільщина не перейшла до «жовтої» зони. Це лише одноденний показник, тобто, він сформувався не за рахунок зниження захворюваності на ковід, а за рахунок того, що збільшилась кількість ліжкомісць. Це одноденний показник, він нічого не означає», – прокоментувала речниця ОДА.

На уточнення журналістки, чи продовжує Тернопіль і область залишатися в «помаранчевій» зоні з тими ж обмеженнями, що й раніше речниця ОДА відповіла: «Так».

Крім того, нагадаємо, що рішення про перехід області до тієї чи іншої зони карантинних обмежень ухвалюють на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На місцях же органи влади можуть лише посилювати карантинні обмеження, але не послаблювати.