Публікації
01:50
6 Лютого
383

Тернопільщина стала лідером з роздержавлення ЗМІ

Публікації

 

Лідерами з роздержавлення засобів масової інформації в Україні стали Хмельницька, Тернопільська та Запорізька області. Серед аутсайдерів – Київська, Закарпатська та Донецька області. Про це заявив президент Української асоціації медіабізнесу Олексій Погорелов під час презентації звіту «Український медіаландшафт – 2017», повідомляє кореспондент Укрінформу

«З наших даних, три області, які є лідерами – це Хмельницька, де 54% земель вже об’єднані в ОТГ і 41% роздержавлених газет, Тернопільська – відповідно 40% земель і 43% газет, і Запорізька, де 53% земель об’єднані в ОТГ і 27% газет є реформованими. В аутсайдерах Київська область – 8,5% земель і 7% газет реформовано, Закарпатська – 5% земель і 0% газет, і Донецька – 20% земель і 7% газет реформовано», –  розповів Погорелов.

Таким чином, наголосив він, середній показник по Україні становить між 20% і 30%. «Тобто, реформа децентралізації йде швидше, ніж роздержавлення», –  зауважив Погорелов. За його словами, об’єднані територіальні громади тяжіють до створення власних веб-сайтів, а не до співпраці з медіаринком.

«З нашого опитування, з нашої роботи з місцевою пресою, ми бачимо, що 52%, тобто більше половини місцевих видань, не мають уявлення, що буде з їхніми аудиторіями, з їхньою передплатою, з їхніми читачами після того, як відбудеться децентралізація. Це дуже тривожний сигнал, з яким не можна не рахуватися», –  вважає президент Української асоціації медіабізнесу.

«Український медіа ландшафт» –  це аналітичний звіт, який містить огляд структур, ринку та тенденцій розвитку медіа, правового поля, в якому вони існують.

У підготовці звіту за 2017 рік узяли участь провідні галузеві експерти: Олесь Гоян, Тетяна Лебедєва, Олексій Мацука, Віталій Мороз, Олексій Погорелов, Сергій Томіленко, Андрій Юричко.

https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2397448-eksperti-nazvali-tri-oblasti-lideriv-z-rozderzavlenna-zmi.html