Публікації
13:55
19 Січня
732

Термін дії ковід-сертифікатів в Україні скоротили до 9 місяців

Публікації

Термін чинності «зелених» COVID-сертифікатів в Дії, що підтверджують вакцинацію від коронавірусної хвороби, скоротили з 365 до 270 днів. Відповідні зміни внесли 19 січня 2022 року до постанови КМУ №677 від 29 червня 2021 р. 

Про це йдеться на офіційній сторінці Міністерства охорони здоров’я.

Новий термін дії цифрового сертифіката змінюється для усіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземного та міжнародного. Вони будуть чинними 9 місяців від дати другого щеплення.

Окрім того, цією постановою Уряд затвердив клінічні підстави для формування сертифіката на підставі бустерної дози вакцини від COVID-19. Зокрема, цифровий документ можна буде сформувати після отримання вакцини, що відповідає затвердженим схемам введення бустерної дози.

«При цьому, важливо дотримуватись рекомендованого періоду введення бустеру: найвищою його ефективність є у період від 180 до 270 днів після отримання основного щеплення. Якщо ж ви пропустили введення бустеру у вказані терміни, треба намагатися зробити його якомога швидше для коректної генерації сертифіката», – наголошують в МОЗ.

Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться у застосунку Дія наприкінці січня.

«Зауважимо, для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами», – пояснюють у міністерстві.