Публікації
12:06
24 Грудня
910

«Там є професії, що не знадобляться ЗСУ»: перелік спеціальностей, за якими жінки повинні стати на військовий облік, переглянуть

Публікації

Перелік професій, відповідно до яких жінки мають стати на військовий облік, пропонують переглянути.

Про це у фейсбуці написав Голова Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

«Прошу не сіяти паніку — жінок не призиватимуть на строкову службу. Військовозобов’язаними представниці визначених спеціальностей та професій стають лише у воєнний час. Зараз мають стати на військовий облік у своїх військкоматах, – пише Завітневич. – Хочу зазначити, що навесні ми прийняли Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку». На етапі підготовки проекту Закону до другого читання робочою групою у складі представників Міністерства оборони України, СБУ та Служби зовнішньої розвідки були опрацьовані і враховані зауваження Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України, які передбачають, що жінки, які мають спеціальність та (або) професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

Читайте також: Військовий облік для жінок: що варто знати

Як пояснює голова комітету, така норма була й раніше, але перелік визначав Кабмін, проте Кабінет міністрів є великим колегіальним органом, а інколи рішення потрібно приймати вже сьогодні.

«В Законі ж ми зробили рамку, що цей перелік визначає Міністерство оборони. Але так сталося, що цей перелік юстувався і коли він вийшов, ми побачили, що список є дуже великим.
Обговорили це питання з Міністром оборони Олексієм Резніковим і дійшли згоди, що перелік буде переглянуто в бік зменшення та здорового глузду, бо там є професії, які дійсно не знадобляться Збройним Силам та іншим військовим формуванням», – пояснює Завітневич.

Але сама ініціатива правильна, країна повинна знати свої резерви, ми повинні бути готовими, бо ситуація зобов’язує, наголосив голова комітету.

Теги ЗСУ