Публікації
10:30
9 Травня
979

«Ситуація виправиться»: Шмигаль про дефіцит пального в країні

Публікації

Дефіцит пального на українських АЗС виник через російські удари по нафтопереробним заводам. Проте прем’єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що найближчим часом ситуація з пальним в Україні налагодиться.

Про це він повідомив в інтерв’ю РБК-Україна.

«Зараз ми завозимо бензин і дизельне пальне, стратегія у нас є. Але зараз у нас залишився лише західний кордон, і логістика дуже ускладнилася. Фактично немає Кременчуцького НПЗ, який брав на себе центральну і східну Україну в логістичному забезпеченні. Логістичне плече тепер сформувалося на західному кордоні, куди нафтопродукти потрапляють з європейських портів, фактично забезпечуючи всю територію України», – пояснив він.

За словами Шмигаля, через це логістика постачання палива змінилася, тому це може призвести до здорожчання для споживачів. Наразі ведуться перемовини.

«Ми дуже уважно дивимося, скільки коштує доставка. Декілька гривень може бути різниця у ціні, але дефіцит буде перекриватися», – повідомив прем’єр-міністр.

Руйнування Кременчуцького НПЗ, а також всіх баз, де був відповідний запас пального, призвело до переривання логістичного ланцюжка, відповідно, до одно-двотижневого дефіциту.

«Це природні речі в умовах війни, коли розбомбили наявні запаси, тому є дефіцит. Зараз ми його надолужуємо, працює Міністерство економіки, особливо перша віце-прем’єрка Юлія Свириденко працює зі всіма мережами, оптовими постачальниками, веземо достатню кількість пального в Україну, дивимося за пріоритетами, куди підвозити, щоб прибрати ці точки, де зараз найбільша напруга. Думаю, що найближчим часом, як і обіцяло Міністерство економіки, ситуація виправиться», – пояснив Шмигаль.

 

 

 

Теги війна
Автор: