Публікації
16:43
27 Жовтня
1850

«Світить» до 6 років: фейкову «Дію» розробив 21-річний юнак

Публікації

У Мінцифри спільно з Кіберполіцією викрили розробника фейкової копії застосунку Дія. Йому може загрожувати до 6 років позбавлення волі. Зараз встановлюють людей, які купили і користувались фейком.

Про це у фейсбуці повідомив очільник міністр цифрової інформації Михайло Федоров.

«21-річний хлопець сам розробив застосунок зі схожим дизайном, у якому можна було створити будь-який документ — від паспорта до cертифіката про вакцинацію проти COVID-19. Фейкова копія не мала нічого спільного із застосунком Дія, адже в розробки не було доступу до жодного з держреєстрів. Під час першої його перевірки можна викрити підробку. Зараз правоохоронці вживають заходів для блокування усіх каналів поширення фейку», – пише Федоров.

Він також нагадує, що офіційний застосунок Дія можна завантажити лише у Play Market, App Store або AppGallery, а перевірити справжність документів — через QR-код або штрихкод.

Нагадаємо, два дні тому Михайло Федоров повідомив у своєму телеграм-каналі про те, що в Україні з’явився фейковий додатко, який імітує Дію.

«Тут одні умільці для Android зробили фейкову копію програми з документами в дизайн стилі Діі, яка встановлюється за посиланням, не з Google Play (формат apk). Мета – створювати підробки ковідних сертифікатів, фейкові паспорти для покупки алкоголю неповнолітнім. Звичайно ж, документи не валідуються через QR. І для тих, хто купує подібні «сервіси»: будьте обережні, можна потрапити під статтю «підробка документів», – писав тоді Федоров.