Гендер
13:15
4 Січня
262

Стамбульську конвенцію в Україні можуть ратифікувати вже цього року — Стефанішина

Гендер

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина розраховує, що у 2022 році ратифікують Стамбульську конвенцію про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству.

Про це вона сказала в інтерв’ю Інтерфакс-Україна, передає Громадське.

Стефанішина також зазначила, що і уряд, і президент підтримали ратифікацію Стамбульської конвенції. За її словами, відповідний законопроєкт внесуть до парламенту у 2022 році. Проте наголошує, що для ратифікації варто обрати правильний час.

«Ми на початку 2022 року сконцентруємося на комунікаційній кампанії, на роботі з депутатським корпусом, і перше півріччя проведемо під егідою налагодження консенсусу щодо ратифікації та подальшого внесення закону до парламенту», — зазначила міністерка.

Читайте також: У Молдові ратифікували Стамбульську конвенцію, що посилює захист жінок від домашнього насильства 

Стефанішина додала, що її офіс вже зробив декілька важливих речей, що наближають Україну до ратифікації: наприклад, сформував застереження до Конвенції, з якими подаватиметься документ у парламент.

Ці застереження передбачають, що положення Конвенції жодним чином не впливають на положення Конституції України і що Конвенція не стосується будь-яких питань гендерної ідеології чи ідентичності. Тож ці застереження знімають різночитання положень самої Конвенції.

Що передувало?

У травні 2020 році петиція, що закликає Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію, набрала 25 тисяч голосів. Президент Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації, однак цього так і не сталося. У листопаді 2021 році громадські активісти повторно зареєстрували петицію. Наразі вона набрала майже 14 тисяч голосів.

Крім того, понад 50 громадських організацій об’єдналися у коаліцію «За Стамбульську конвенцію» із закликом до Володимира Зеленського та Верховної Ради ратифікувати цей документ. Серед організацій коаліції: «Ла Страда Україна», Amnesty International Ukraine, «ZMINA. Центр прав людини», «Український жіночий фонд», «Рівні можливості» тощо.

Читайте також: Як Стамбульська конвенція змінить боротьбу з насильством щодо жінок? 

Активісти пояснюють, що конвенція проти насильства покликана захищати жінок, а також інших жертв домашнього насильства — чоловіків, дітей, зокрема тих, які стають свідками, та людей похилого віку.

Громадські організації наводять дані Національної соціальної служби: за 9 місяців 2021 року в Україні зафіксували 205 608 звернень щодо домашнього насильства: від дітей — 5 001 звернення (2,43%), від жінок — 167 900 (82%), від чоловіків — 32 707 звернень (16%).