Публікації
11:42
4 Лютого
230

Справу щодо погроз журналісту з Тернопільщини нарешті передали до суду

Публікації

Попри те, що розслідування у справі щодо погрози редактору видання «Береж.Інфо» депутатом Тернопільської облради закінчили ще в жовтні 2021 року, скерувати справу до суду вдалося лише в лютому 2022. 

Як розповіла речниця обласної прокуратури Леся Гурецька, у листопаді минулого року підозрюваний почав співпрацювати ще з одним адвокатом. Тож той взяв час на ознайомлення зі справою. Попередньо її планували передати до суду наприкінці грудня.

Однак, як виявилося, з часом адвокатів у депутата облради стало вже троє. Тож поки кожен із них ознайомився зі справою, і поки кожному з них вручили обвинувальні акти, справа затягнулася.

Нагадаємо, 7 квітня редактор бережанського медіа отримав дзвінок від депутата облради, оскільки на фейсбук-сторінці видання в одному з дописів згадали його дружину. Розмову редактор записав та передав правоохоронцям разом із заявою про погрози.

Підозру в умисній погрозі насильством журналісту у зв’язку з веденням ним  законної професійної діяльності (ч. 1 ст. 345-1 КК України) депутатові оголосили 18 червня

Вказана стаття передбачає покарання від виправних робіт на строк до двох років, або арешту на строк до шести місяців, чи обмеження волі на строк до трьох років і аж до позбавлення волі на строк до трьох років.

Ірина Небесна, регіональна представниця Інституту масової інформації в Тернопільській області

Блог підготовлено в межах проєкту «Мережа медіаспостерігачів», який виконує ІМІ за підтримки Freedom House. Зміст блогу є відповідальністю ГО «Інститут масової інформації» та його автора й необов’язково відбиває позицію Freedom House.