Публікації
18:47
24 Травня
137

Спецслужби рф вербують українських дітей через мобільні ігри – СБУ

Публікації

У Службі безпеки України викрили спецслужби рф на використанні смартфон-ігор для вербування українських дітей.

Як повідомляє речник СБУ Артем Дехтяренко, в одному з додатків учасники мають шукати так звані «коробки» з віртуальними призами, які можна обміняти на електронні гроші.

Під час проходження маршруту діти мають сфотографувати місцевість, об’єкти військової та критичної інфраструктури на території різних населених пунктів. При цьому доступ до адміністрування цього застосунку має підконтрольна спецслужбам рф ІТ-компанія, зареєстрована в одній із європейських країн. Вона займається розповсюдженням інтерактивних платформ.

«Таким чином, ворог «в темну», тобто без їх відома, використовував українських дітей для збору інформації про розташування стратегічно важливих об’єктів. Зокрема, у Кіровоградській області затримали двох підлітків, які фотографували блокпости, елеватори і транспортні шляхи. У обидвох на смартфонах був додаток, на який вони планували завантажити зроблені фото із прив’язкою до місцевості. Окрім того підлітки переправляли свої знахідки з координатами третім особам на телеграм-месенджер», – повідомив Дехтяренко.

Автор: