Публікації
09:46
30 Червня
2035

Скільки коштує риба в Одесі?

Публікації

В цій статті мова піде про в’ялену і копчену рибу, а також про ціни на неї на одеському Привозі.

Спочатку розповімо про характеристики в’яленої і копченої риби.

Взагалі риба вважається дуже корисним і поживним продуктом. Вона є постачальником повноцінних білків, мікроелементів, жирів, вітамінів для організму людини.

На жаль, споживання риби і морепродуктів в Україні на душу населення відстає від рівня міжнародних медичних норм (18,5-19,5 кг). Можемо порівняти це із споживанням риби і морепродуктів в інших країнах: в Іспанії – близько 40 кг, Португалії – близько 50 кг, Японії – близько 70 кг.

Загалом, у водах морів і океанів виловлюють більше 100 сімейств риб. Найбільше значення мають осетрові, лососеві, коропові, окуневі, тріскові, оселедцеві, камбалові, скумброїдні і інші сімейства. По сімействах риб розподіляють залежно від загальних ознак: форми тіла, кількості, форми і розташування плавників, скелета, наявність луски і ін.

В’яленою називають просолену і поволі зневоднену в природних умовах рибу. В процесі в’ялення жир з клітин витікає і просочує м’язову тканину, внаслідок чого м’ясо набуває ніжний, приємний смак, янтарний колір, щільну пружно-маслянисту консистенцію, дрібні міжм’язові кісточки при жуванні майже не відчуваються. В’ялять рибу всіх сімейств, окрім осетрових і лососевих. Спочатку рибу ретельно промивають. Потім її солять в основному змішаним посолом протягом 2-7 діб. Після закінчення посолу рибу витримують для вирівнювання солоності, миють, а потім відмочують для видалення надлишку солі з поверхні. Рибу нанизують на линву уручну через очі. В’ялення відбувається на відкритому повітрі протягом 15-30 днів залежно від розміру і виду риби.

Копчення – це спосіб консервування, при якому риба просочується продуктами теплового розкладання деревини. Завдяки йому збільшується термін зберігання риби. В даний час існують три способи копчення: димове, мокре (бездимне), змішане. Димове – це копчення димом, який утворюється при згоранні тирси дерев листяних порід. Мокре (бездимне) копчення риби полягає в зануренні її в коптильну рідину, яку одержують шляхом сухої перегонки деревини. Змішане копчення – обробка риби коптильною рідиною, а потім димом. Частіше застосовують димове і змішане копчення. Залежно від температури диму розрізняють два основні способи копчення: гарячий і холодний. Гарячому копченню піддають свіжу або морожену рибу. Її коптять гарячим димом при температурі 80-170°С протягом декількох годин. Риба не тільки прокопчується, але і проварюється, консистенція її стає ніжною, соковитою, злегка крихкою. Колір шкіри темно-коричневий, колір м’яса білий. Холодному копченню піддають заздалегідь просолену рибу. Коптять її холодним димом при температурі від 18 до 40ºС протягом декількох діб (до 5 діб). Риба прокопчується і підсушується, внаслідок чого консистенція її стає щільною, еластичною, колір шкіри від світло- до темно-золотистого, колір м’яса сіруватий.

А тепер, власне, про ціни на в’ялену і копчену рибу на одеському Привозі.

Багато хто знає про цей базар в Одесі. І любителі рибки не пропускають можливості відвідати його, щоб там скупитися. Отже, є можливість порівняти одеські ціни з цінами в інших містах України, а також з цінами на інших наших українських морських курортах. Ну, і не лише українських..

 

Лящ в’ялений – 130 грн./кг.

Окунь в’ялений – 200 грн./кг.

Судак в’ялений – 300 грн./кг.

Бички (тушка) в’ялені – 350 грн./кг.

Щука в’ялена – 250 грн./кг.

Карась в’ялений – 120 грн./кг.

Камбала в’ялена – 400 грн./кг.

Тарань в’ялена – 200 грн. кг.

Тарань в’ялена з ікрою – 250 грн./кг.

 

Сом копчений – 200 грн./кг.

Есколар (Маслян) копчений – 450 грн./кг.

Барабулька копчена – 200 грн./кг.

Судак копчений – 250 грн./кг.

Товстолобик копчений – 250 грн./кг.

Окунь морський копчений  – 250 грн./кг.

 

Вобла астраханська з ікрою – 400 грн./кг.

Морська лисиця – 400 грн./кг.

Чехоня – 200 грн./кг.

Бички – 40 грн./штука; 200 грн./10 штук

 

Репортер – Галина Жук