Публікації
13:27
28 Грудня
386

Штам «Омікрон» може витіснити «Дельту» – результати досліджень

Публікації

Дослідження вчених із Південно-Африканської республіки показують, що Omicron може витіснити штам Delta, оскільки зараження новим варіантом підвищує імунітет до попереднього.

Дослідження охопило лише невелику групу людей, його наразі не рецензували, але виявилося, що люди, які були інфіковані Omicron-ом, особливо ті, хто були вакциновані, отримали також підвищений імунітет і до варіанту Delta, пише Reuters.

У дослідженні взяли участь 33 вакцинованих і невакцинованих людей, які інфікувалися варіантом Omicron у Південній Африці.

Автори дослідження заявили, що після зараження штамом «Омікрон» імунна реакція у пацієнтів зросла в 14 разів впродовж перших 2 тижнів. Окрім цього, у 4,4 раза зріс імунітет до штаму «Дельта».

«Збільшення нейтралізації варіантів Delta у людей, інфікованих Omicron-ом, може призвести до зниження здатності Delta повторно інфікувати цих осіб», — заявили вчені, які провели дослідження.

Відповідно до цих результатів, вчені припускають, що «Omicron може витіснити варіант Delta, оскільки він може викликати імунітет, який нейтралізує Delta, що робить повторне зараження цим штамом менш імовірним».

На думку вчених, якщо «Омікрон» є менш патогенним від «Дельта», і таки витіснить цей штам, то випадки важкого перебігу ковіду стануть менш поширеними, ніж зараз, а сам вірус стане менш небезпечним.