Публікації
12:57
12 Липня
189

Що передбачає законопроєкт Зеленського щодо статусу поляків

Публікації

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд парламенту як невідкладний проєкт закону “Про встановлення правових та соціальних гарантій для громадян Республіки Польща, які перебувають на території України”.

Про це йдеться в картці документа на сайті Верховної Ради, пише Zmina.

В Офісі президента розповіли, що документ передбачає надання громадянам Польщі та членам їхніх родин можливості легального перебування на території України протягом 18 місяців з дати ухвалення закону.

Також вони отримають право на працевлаштування, ведення господарської діяльності, навчання в закладах освіти, медичне обслуговування на території України та окремі соціальні виплати згідно з українським законодавством.

Законопроєкт фактично передбачає встановлення прав і гарантій для поляків, які перебувають в Україні, аналогічних встановленим у березні цього року законом у Польщі щодо українців.

Так, українські біженці можуть отримати в Польщі податковий номер PESEL, користуватися низкою соціальних виплат, а їхнє перебування в республіці може тривати 18 місяців. Цей термін можна буде продовжити на аналогічний період. Українці мають право користуватися й державними послугами, зокрема у сфері охорони здоров’я та освіти. Окрім цього, до кінця поточного року дозволили й не обмінювати водійські посвідчення українського зразка.

Разом з поданням законопроєкту Зеленський присвоїв польському місту Перемишлю почесну відзнаку “Місто-рятівник”. Ця відзнака вшановує безпрецедентну солідарність місцевої влади, жителів та волонтерів Перемишля з українським народом, усебічну масштабну допомогу українцям, які вимушено залишили батьківщину внаслідок збройної агресії Росії, а також вагому підтримку України в захисті її незалежності та суверенітету.

Перемишль став другим після польського Жешува містом, якому присвоєно цю почесну відзнаку.

Автор: