Відео
10:07
30 Травня

Що змінять нові виборчі правила в Україні?

Відео

Відмінити мажоритарну систему виборів, натомість – запровадити систему з відкритими регіональними списками. Саме таким чином в Україні забезпечиться рівний доступ до політики і нейтралізується наявна корупційна система. До такого висновку дійшли представники громадської організації «Центр UA», які об’їздили всю країну та провели дискусії з місцевими громадами.

Олег Рибачук, співзасновник і голова ГО «Центр UA»

“Має бути партійна присутність. Але для, того, щоб партія насправді представляла інтереси тої чи іншої громади, – саме громада, виборці області будуть вирішувати, хто має представляти їх. Якщо говорити про Тернопіль, то виборці самі обиратимуть, хто має представляти Тернопіль у Верховній Раді. Це називається «система пропорційна з відкрити регіональними списками”.

Проект Виборчого кодексу із запропонованими змінами уже пройшов перше читання. Липень цього року – крайній термін для зміни виборчого законодавства чинним скликанням Парламенту.

Олег Рибачук, голова і співзасновник ГО «Центр UA»

“Якщо ми вважаємо, що це має бути змінено, українці так вважають, партії так вважають, – треба змушувати владу робити те, що вона обіцяла і не виконала. І тому на осінь ми очікуємо найбільшу після майдану організовану, сфокусовану акцію, де будуть люди переконані. Ми беремо у союзники партії і будемо чекати від них максимальної мобілізації їхніх учасників”.

Громадська організація «Центр UA» лобіює впровадження демократичних змін на всіх рівнях самоврядування, прагне забезпечити громадський контроль прозорості, підзвітності та відкритості органів влади, політиків і партій, а також розвиток громад.

Репортер – Тетяна Муран
Камера, монтаж –Віталій Цицура
«ТМЦ.ІНФО», 30 травня 2018 року
Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine.