Публікації
16:30
16 Серпня
184

Що буде з українцями в Афганістані?

Публікації

Міністерство закордонних справ України повідомляє, що в революційному Афганістані залишається ще близько пів сотні українців. Наразі вони всі перебувають у безпеці. В МЗС заявляють, що взяли цю ситуацію повністю під свій контроль.

Про це сказав речник міністерства Олег Ніколенко у коментарі для кореспондента УНІАН.

“За інформацією МЗС, в Афганістані продовжують перебувати до 50 українців. Майже з усіма нині встановлений зв’язок, дипломати уточнюють, хто із них має бажання бути евакуйованим. Паралельно опрацьовуються можливі шляхи безпечної евакуації, у тому числі із використанням можливостей іноземних партнерів”, – повідомив дипломат.

До слова, 15 серпня таліби (учасники ісламістського руху «Талібан» в Афганістані – ред.) заявили про захоплення всієї території Афганістану. Лідери політичного крила талібів оголосили, що готові припинити наступ, якщо їм мирно здадуть Кабул.

Цього ж дня президент Афганістану Ашраф Гані склав повноваження і зі своїми соратниками покинув країну. Внаслідок мирної передачі влади, бойовики утрималися від штурму міста, а очолив державу глава політичного офісу талібів в Катарі мулла Барадар.

Представники “Талібану” заявили, що іноземці, котрі знаходяться в Афганістані, можуть вільно покинути країну.

Завдяки цьому Україна на теперішньому етапі вже змогла евакуювати з Афганістану 79 громадян з шести держав – України, Афганістану, Білорусі, Нідерландів, Хорватії та Таджикистану.

Міністр зовнішніх справ України Дмитро Кулеба також повідомив, що українські дипмісії в Таджикистані та Пакистані моніторять ситуацію і готові допомагати громадянам, котрі звернуться до них по допомогу.