Відео
21:51
7 Вересня
882

Розвиток малого підприємництва на Тернопільщині

Відео

Отримати допомогу у відкритті та веденні підприємницької діяльності безробітні, приватні підприємці та інші мешканці Тернопілля можуть, звернувшись у Тернопільський обласний центр зайнятості. У центрі можна відвідати семінари, тренінги, , “Клуб бізнес-подій”, отримати консультації, пройти навчання за напрямком “Підприємець-початківець” очно та он-лайн.

Володимир Ковальчук, учасник АТО, бджоляр:

Свій власний бізнес розпочав з того, що став на облік в обласний центр зайнятості. Мені запропонували пройти курси перекваліфікації за спеціальністю бджоляр у Гадяцькому аграрному училищі. Після закінчення навчання обласний центр зайнятості надає нам фінансову допомогу на відкриття власної справи. Сумою до 30 тисяч гривень. Поки що не дали ці гроші, але обіцяють після того, як ми відкриємо приватних підприємців. Пасіка моя розташована в Підволочиському районі. Нараховує 100 бджолосімей, основний напрямок – це медовий, реалізація бджоломаток.

Петро Химейчук, заступник директора – начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості:

Ті громадяни, які перебувають на обліку служби зайнятості, теж мають шанс і можливість такого сприяння, це одноразова виплата допомоги, що виплачується протягом року. Цю допомогу може отримати будь-який громадянин, якому виповнилося 18 років і який протягом року не може працевлаштуватися. Може претендувати на допомогу, щоб займатися підприємницькою діяльністю.

Володимир Гевко, голова регіональної ради підприємців при ТОДА:

Наша рада дуже багато докладається для того, щоби не заважали бізнесу. Коли до нас звертаються підприємці з різних районів області, що на місцевому рівні чи місцева влада, чи якийсь контролюючий орган явно допускають зловживання. Ми дуже активно починаємо в цей процес втручатися, надсилаючи запити з роз’ясненнями до тих структур, які це роблять.

За ініціативи департаменту економіки та торгівлі ОДА у партнерстві з Тернопільським обласним центром зайнятості діє бізнес-інкубатор. Цьогоріч 17 учасників інкубатора реалізують свої ідеї, бізнес-проекти.

Репортер – Ольга Демчук

Камера – Дмитро Лекхман

Монтаж – Богдан Демчук

“ТМЦ.ІНФО”, 07 вересня 2018 року

Проект здійснено за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Supported by the Media Development Fund of the U. S. Embassy in Ukraine.