Публікації
12:43
13 Травня
532

«Російський солдат зірвав український прапор і сказав, що я – громадянка країни, якої не існує»: історія Олени Верескун із Маріуполя

Публікації

Олена Верескун працювала виконуючою обов’язків директора Маріупольського електромеханічного технікуму. Жінці вдалося врятуватися з-під обстрілів російських військових. З хворим чоловіком вони приїхали до Тернополя.

Її історію розповідають у Тернопільській ОДА.

«Російський чобіт пройшовся і в моїй квартирі. Солдат зірвав український прапор з моєї стіни й сказав: “Ви громадянка країни, якої не існує”», – згадує Олена Верескун.

За її словами, чи найгіршим у тимчасово окупованому місті є повна відсутність зв’язку з рештою країни.

«Найважче те, що там немає інформації. В мене не було місяць зв’язку і я не знала, що буде далі. Зараз виїхати з Маріуполя практично не можливо. “Фільтраційні табори” – це жахливі слова, які стали реальністю. Вони уже наводять страх. Російські військові роблять усе можливе, щоб люди не виїхали з міста», – розповідає жінка.

Сьогодні пані Олена продовжує боротьбу на своєму фронті. Їхній навчальний заклад вдалося перемістити на Тернопільщину та відновити освітній процес. Вона також намагається віднайти своїх студентів. Збирає інформацію про кожного. Частині з них вдалося вибратися на підконтрольні території України.

«Я знаю про 5 загиблих студентів, які залишилися під завалами у Маріуполі. Одного впритул розстріляв російський солдат. Боюсь, що отримаю таку новину ще не раз», – каже Олена Верескун.

 

Автор: