Публікації
16:17
21 Січня
224

Росія перекидає на окупований Донбас військову техніку та пальне – розвідка та Генштаб

Публікації

Впродовж 20 січня на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей виявили та зафіксували додаткове розміщення 101 одиниці військової техніки збройних формувань РФ. Що є прямим порушенням Мінських домовленостей.

Про це йдеться на сторінці Генерального штабу Збройних сил України у фейбуці.

«Зокрема в зоні дій так званого «1 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 13 одиниць, з них:

• з порушенням лінії відведення в районі БОЙКІВСЬКЕ (67 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (1 одиниця);
• з порушенням районів зберігання в районі ТЕРНОВЕ (57 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (10 одиниць);
• військова присутність в зоні безпеки в районі БОЙКІВСЬКЕ (67 км від лінії зіткнення) – ББМ (2 одиниці).
В зоні дій так званого «2 армійського корпусу», всього розміщено озброєння та військової техніки 88 одиниць, з них:
• з порушенням лінії відведення в районі БЕРЕГОВЕ (23 км від лінії зіткнення) – міномет (1 одиниця);
• з порушенням районів зберігання в районі МИРНЕ (28 км від лінії зіткнення) – танки невстановленого типу (14 одиниць); самохідні гаубиці
(10 одиниць); буксирувана артилерія невстановленого типу (12 одиниць);
• військова присутність в зоні безпеки в районі МИРНЕ (28 км від лінії зіткнення) – ББМ (51 одиниця)», – повідомляє Генштаб.

У той же час Головне управління розвідки Міністерства оборони України у фейсбуці пише, що з початку поточного місяця окупанти приховано завезли залізничним і автомобільним транспортом з території РФ до з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК понад 7 тис. тонн пального, декілька одиниць танків та самохідних артилерійських установок, інше озброєння та боєприпаси, у тому числі для артилерійських систем і мінометів.

«Крім того, для комплектування особовим складом підрозділів противника через розгорнуту на території РФ мережу вербувальних центрів здійснюється активний набір найманців, які направляються на тимчасово окуповану територію в Донецькій та Луганській областях після проходження інтенсивних курсів підготовки в навчальних центрах», – стверджують у ГУР.