Публікації
10:37
28 Лютого
374

Російські війська знищили музей, де зберігались картини Марії Примаченко

Публікації

Під час наступу російських військ у смт Іванків на Київщині згорів історико-краєзнавчий музей, у якому зберігалися близько двох з половиною десятків робіт всесвітньо відомої художниці Марії Примаченко.

Про це повідомляє ZMINA, посилаючись на директорку Вишгородського історико-культурного заповідника Владу Литовченко.

Спалення робіт всесвітньо відомої української художниці Литовченко назвала «ще однією з непоправних втрат історико-культурного надбання України».

«Збройний наступ Росії на Україну знищує численні об’єкти цивільного характеру та об’єкти культурної спадщини в Україні. Ще однією з непоправних втрат історико-культурного надбання України є знищення агресором у ці пекельні для нашої країни дні Іванківського історико-краєзнавчого музею, де серед великої кількості цікавих експонатів та тематичних експозицій гордістю і прикрасою були роботи видатної української художниці Марії Примаченко», – написала вона.

Списку робіт художниці, що згоріли в будівлі музею, Литовченко не навела.

Тим часом у фейсбуці журналістка Тетяна Гончарова пише, що місцеві жителі встигли сховати картини.

Наразі офіційно це не підтвердили.

Нагадаємо, Марія Примаченко – українська художниця в жанрі «наївного мистецтва» та лауреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка. Приймаченко створила понад 800 картин, більшість із яких не зберігалась у музеї в смт Іванків.