Публікації
11:26
20 Червня
269

Рада прийняла закон, що зобов’язує аграріїв встановлювати ваги на кожне поле

Публікації

Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт №3742 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», яким вносять ряд змін щодо перевезення вантажів та заповнення документів.

Про це повідомляє ucab.ua. В ході голосування були підтримані деякі правки народних депутатів, які були розроблені та запропоновані експертами УКАБ, зокрема:

  1. Скасовано норму, яка передбачала штраф за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм до 2% включно та з 2% до 5%. Фактично залишили чинну редакцію, якою передбачаються штрафи за перевищення таких параметрів на більше ніж 5%, адже дана норма дуже сильно могла вдарити по перевезенню зернових культур, особливо при вивезенні зерна з поля, коли не завжди є немає можливості з точністю встановити вагу вантажу.
  2. Враховано правку, яка перешкоджає тотальному копіюванню чи скануванню документів на перевезення вантажів під час рейдових перевірок інспекторами Укртрансбезпеки, – це дозволено лише у випадках коли виявлено порушення законодавства щодо габаритно-вагових перевезень.

«Це великий плюс, що врахувались пропозиції на застосування штрафів при «перегрузі» від 5%, адже це дозволяє уникнути тотального терору вантажоперевізників та корупційних проявів, оскільки перевищення на 2% – це по суті величина похибки. Слід зазначити, що водночас, за перевищення на 5% вагових параметрів було збільшено штрафи», – коментує координатор комітетів УКАБ Олег Нестеров.

Проте, народні депутати не підтримали ряд суттєвих  для аграріїв пропозицій, зокрема:

  1. Правку, якою пропонувалося, що вага в ТТН при вивезення продукції з місць виробництва/вирощування зазначається за наявності вагів. Дана правка пропонувалася з метою уникнення внесення аграріями невірних даних в ТТН під час завантаження зерна в полі, де технічно важко визначити вірну вагу. Зокрема одним із варіантів, який пропонувався депутатам комітету транспорту до обговорення – це вписувати розрахункову вагу. Тепер навіть якщо перегрузу немає, але було невірно вказано масу в ТТН через відсутність вагів, буде штраф.
  2. Правку, яка визначала вступ в дію положень закону через 6 місяців з дати опублікування. Ця правка передбачала надання перехідного періоду, упродовж якого товаровідправники та перевізники змогли б підготуватися до нових законодавчих змін, врахувати їх при формуванні тарифів, провести відповідні інструктажі для персоналу тощо.