Публікації
13:28
23 Лютого
382

Рада нацбезпеки рекомендує ввести в Україні надзвичайний стан

Публікації

Рада національної безпеки та оборони схвалила введення на території України, крім Луганщини та Донеччини, надзвичайного стану. Наразі слово за Верховною Радою.

Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

Надзвичайний стан в Україні хочуть ввести на 30 днів, але, якщо буде потреба, президент може продовжити його ще на 30 днів.

За словами Данілова, на території Донецької та Луганської областей діє окремий режим, тому вводити там режим НС немає потреби.

«В залежності від території, і наскільки будуть вважати доцільним проведення тих чи інших речей, що виписані згідно з нашим законодавством про режим надзвичайного стану, обласні комісії, до яких будуть входити представники всіх органів державної та місцевої влади, будуть приймати ті чи інші рішення», – наголосив секретар РНБО про те, що режим НС може відрізнятися в різних областях.

Це, наприклад, стосується, посилення охорони громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та народного господарства; певне обмеження руху транспорту; огляд машин; перевірку документів людей.

За словами Данілова, на життя людей введення режиму НС не повинне вплинути кардинально.

«Це превентивні питання для того, щоб у країні зберігався спокій, щоб у нас працювала економіка. Ми неодноразово казали: головне завдання, яке перед собою ставить Росія ㅡ це через внутрішню дестабілізацію досягти своєї мети. Для запобігання цьому було ухвалене таке рішення», ㅡ сказав Данілов.

Що таке надзвичайний стан і коли його вводять

Як йдеться у Законі «Про правовий режим надзвичайного стану», надзвичайний стан – це особливий правовий режим, який може тимчасово вводитися в Україні чи в окремих її місцевостях при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру не нижче загальнодержавного рівня, що призвели чи можуть призвести до людських і матеріальних втрат, створюють загрозу життю і здоров’ю громадян, або при спробі захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства і передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування відповідно до цього Закону повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення безпеки і здоров’я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Мета введення надзвичайного стану

Метою введення надзвичайного стану є усунення загрози та якнайшвидша ліквідація особливо тяжких надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру, нормалізація обстановки, відновлення правопорядку при спробах захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу шляхом насильства, для відновлення конституційних прав і свобод громадян, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, створення умов для нормального функціонування органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших інститутів громадянського суспільства.

Правова основа введення надзвичайного стану

Правовою основою введення надзвичайного стану є Конституція України, цей Закон, інші закони України та Указ Президента України про введення надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений Верховною Радою України.