Публікації
17:01
25 Травня
270

путін підписав указ про спрощене громадянство рф для жителів Запорізької та Херсонської областей

Публікації

Президент росії володимир путін підписав указ про спрощене приймання громадянства росії мешканців окупованих територій Херсонської та Запорізької областей України.

Про це повідомляє Zmina з посиланням на офіційний інтернет-портал правової інформаціїрф.

Новий указ путіна вносить зміни до тексту документа, яким у квітні 2019 року російська влада спростила отримання російського громадянства для жителів тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Згідно з документом, для отримання російського паспорта українці, які живуть на тимчасово окупованих росією територіях, мають подати відповідну заяву, копію документа, що підтверджує особу і місце проживання, свідоцтво про шлюб, а також свідоцтво про народження, якщо громадянство рф потрібно надати дитині.

Передбачено, що заяви про отримання громадянства від жителів цих територій розглядатимуть не довше, ніж три місяці.

Зміни набули чинності 25 травня.

Нагадаємо, за даними дослідження видання Forbes, із 2014 року росія тимчасово окупувала близько 125 тисяч квадратних кілометрів території України, або 20,7% загальної кількості території.

До початку повномасштабного вторгнення в російській окупації перебувало 43,3 тисячі квадратних кілометрів, або 7%, української території.

Тепер ця площа у 2,9 раза більша. Тимчасово непідконтрольні території охоплюють АР Крим, частини Донецької, Луганської, Харківської, Херсонської, Запорізької областей та місто Севастополь.

Протягом війни ЗСУ повністю звільнили від російських загарбників Київську, Чернігівську, Сумську, Миколаївську та Житомирську області. Згідно з останніми даними, озвученими заступником керівника Офісу президента Кирилом Тимошенком, деокупували вже 1 016 населених пунктів.

Автор:
Теги війна