Японські науковці працюють над вакциною проти ковіду, що має дати імунітет на все життя

Учені Токійського інституту медичних наук розробляють вакцину проти коронавірусу, яка зможе захищати організм людини протягом усього життя. Науковці взяли за основу препарат проти віспи.

Про це пише видання The Japan Times, передає Громадське.

Незабаром після початку пандемії, на початку 2020 року, почесний дослідник Токійського інституту медичних наук Мічінорі Кохара поцікавився, чи можна розробити вакцину на основі випробуваного препарату проти віспи, який допоміг світу викорінити смертельну хворобу.

Вірус коров’ячої віспи, що використовується у вакцині проти віспи, — це тема, над якою він працював більш як три десятиліття. Тому Кохара добре знає, наскільки важливою може бути вакцина, що дає сильний захист.

Більше про вакцину проти віспи

Її розробив британський лікар Едвард Дженнер у 1796 році для боротьби з інфекційною хворобою, що мала надзвичайно високий рівень смертності.

Вакцина стала препаратом, який успішно знищив інфекційне захворювання.

Всесвітня організація охорони здоров’я скоординувала глобальну кампанію з вакцинації. Останнім відомим випадком хворого на віспу був пацієнт у Сомалі в 1977 році.

Що змінить поява вакцини?

Наявні нині вакцини проти COVID-19 вимагатимуть періодичних ревакцинацій через зниження рівня антитіл у реципієнтів.

Створення вакцини з довічною ефективністю може призвести до величезної фінансової економії в усьому світі й надати перевагу в боротьбі з коронавірусом.

Загалом коронавірус уже підхопили щонайменше 270 мільйонів людей у світі, з них 5 мільйонів загинули.

Японський вітчизняний виробник ліків Nobelpharma Co. планує провести першу та другу фази клінічних випробувань цієї вакцини у першій половині 2023 року.

У випробуванні візьмуть участь 150-200 добровольці — зокрема ті, хто переніс інфекцію, і повністю вакцинованих людей.

Якщо ефективність і безпека препарату будуть підтверджені, останнє клінічне випробування має розпочатися відразу ж після цього. Відтак розповсюдження вакцини планують на 2024 рік.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: