Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження за позовом Януковича про його самоусунення

Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження за позовом президента-втікача Віктора Януковича до Верховної Ради. Янукович хоче оскаржити постанову про його самоусунення з посади президента.

Про це повідомила представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря, передає Громадське.

На офіційному порталі «Судова влада» вказано, що судове засідання за позовом Януковича призначене на 16 лютого 2022.

Ольга Совгиря вказує, що Янукович просить встановити відсутність у Верховної Ради повноважень для ухвалення актів про самоусунення президента України. А в ухвалі суду також вказано, що адресою для листування із позивачем є місто Ростов-на-Дону (Російська Федерація).

Читайте також: «13 років самі себе не відсидять»: як Януковичу відповіли на його лист до Дня Гідності

Адвокат Януковича Віталій Сердюк заявив Суспільному, що президент-втікач під час усіх судових процесів подає заяви щодо забезпечення його особистої участі шляхом відеоконференції.

«Цей процес не стане виключенням. Ми також будемо клопотати суд про забезпечення його участі в порядку відеоконференції та у порядку міжнародної правової допомоги», — сказав адвокат.

Самоусунення Януковича

22 лютого 2014 року на тлі революційних подій в Україні Верховна Рада постановила, що Віктор Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від виконання повноважень президента, а тому призначаються позачергові президентські вибори.

Перед цим Янукович квапливо покинув Межигір’я та вилетів із Києва. Пізніше на камерах спостереження виявили, як уночі з Межигір’я поспіхом вивозили вантажівками дорогоцінні речі. Після втечі з України Янукович переховується в Росії.

Прессекретар президента-утікача Юрій Кірасір наприкінці листопада заявив, що Віктор Янукович хоче оскаржити в суді постанову Верховної Ради про його самоусунення з посади глави країни.

Кірасір заявив, що рішення Верховної Ради антиконституційне й ухвалене депутатами «у страху перед шаленими озброєними радикалами».

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: