Захворюваність на Тернопільщині знижується, але зміна погоди може ускладнити ситуацію – епідеміолог

ковід на Тернопільщині

Рівень захворюваності в Тернопільській області продовжує знижуватися. Нижчий він і в порівняння з аналогічним періодом минулого року. Однак похолодання можуть ускладнити ситауцію.

Про це розповів заступник генерального директора з досліджень біологічних факторів, лікар-епідеміолог Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Володимир Паничев.

«Минулого тижня ми боялися, що показники щоденної захворюваності, в порівнянні з попереднім тижнем, можуть зростати. Однак наразі тенденція до зниження захворюваності зберігається. На цьому тижні ми зареєстрували нижчі показники, ніж у вівторок попереднього», – пояснює Паничев.

За його словами, як правило, зменшення захворюваності тягне за собою зменшення й так званих активних випадків. Тож, якщо говорити про ситуацію минулого тижня і про початок поточного, зниження кількості людей, які саме хворіють, відбулося на 1400 випадків. Наразі в області хворіє приблизно 6 400 людей.

«Ще з позитиву можна відмітити, що зростає кількість вакцинованих та кількість людей, котрі вже перехворіли. Це вселяє надію, що динаміка щодо покращення ситуації збережеться. Але окрім суто епідеміологічних моментів, захворюваність чутлива до зміни погодних факторів. Тож не виключаємо, що це також впливатиме на її показники», – розповідає епідеміолог.

Якщо ж говорити про динаміку захворюваності в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, то тижневі показники є нижчими, ніж за аналогічний період 2020 року.

«Всі критерії, за якими оцінюють епідситуацію, говорять про те, що тернополяни можуть планувати собі новорічно-різдвяні святкування та корпоративи. Але я нагадую, що є обмеження та рекомендації. Тож люди, котрі мають бажання взяти в них участь, мають бути або щепленими, або мати відповідні документи, що засвідчують стан їхнього здоров’я (негативні результати ПЛР-тестів чи експрестестів, сертифікат про одужання – авт.)», – наголосив Володимир Паничев.

Автор статті: Ірина Небесна
Теги: