З 22 листопада Австрія закриває кордони для туристів

Відень Австрія

З 22 листопада Австрія закриває кордони для туристів. До країни можна буде потрапити лише з поважних причин. Причина обмеження – зростання захворюваності на COVID-19.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці посольства України в Австрії.

У цю країну можна буде потрапити для відвідування родичів, лікування, весілля, похорону, через сімейні обставини, роботу тощо.

В’їзд без реєстрації та без карантину

Щоб в’їхати на територію Австрії без реєстрації та карантину, потрібно щонайменше за 14 днів до подорожі повністю вакцинуватися. Підходять всі препарати, які використовують в Україні. Сертифікат про вакцинацію дійсний тільки 9 місяців після останньої дози.

Альтернативою вакцинації може бути підтвердження про одужання: медична або офіційна довідка про одужання упродовж останніх 180 днів. Вона має бути оформлена англійською або німецькою мовами.

У посольстві наголошують, що медичну довідку про наявність антитіл австрійці більше не вважають доказом перенесення хвороби.

Підійдуть сертифікат вакцинації або одужання у додатку «Дія», а також паперові сертифікати з порталу «Дія» з QR-кодом та паперове свідоцтво від сімейного лікаря («жовтий сертифікат»). Проте вони мають бути оформлені виключно на англійській або німецькій мові, а також там має бути інформація про кількість і тип введених вакцин.

В’їзд з реєстрацією та 10 денним карантином

Підтвердженням про негативний результат тесту на COVID-19 (ПЛР- тест, не старший ніж 72 год.) та обов’язковий 10-денний карантин після в’їзду. Вимоги до ПЛР тестів: зроблені в медичних лабараторіях України, які мають відповідні ліцензії, сертифікати та дозвільні документи від МОЗ України та оформлені виключно англійською або німецькою мовами.

Також необхідно зробити онлайн-реєстрацією подорожі (Pre-Travel-Clearance – PTC, заповнити не раніше ніж за 72 год. до в’їзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at, а також на https://entry.ptc.gv.at/

Після в’їзду необхідно неодмінно піти на 10-тиденний карантин, який може бути припинений при пред’явленні негативного результату тесту, але не раніше ніж на 5 день після в’їзду.

Підлітки віком від 12 до 18 років, які в’їжджають разом з вакцинованими дорослими, потребують тест, але в цьому випадку вони не підлягають карантину. До неповнолітніх, які подорожують самостійно, застосовуються звичайні правила в’їзду.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: