Через 7 місяців після вакцинації Pfizer/BioNTech рівень антитіл різко знижується – результати дослідження

Вакцина від ковіду

Через шість місяців після отримання другої дози дворазової вакцини від Pfizer Inc (PFE.N) та BioNTech SE багато реципієнтів більше не мають антитіл, що можуть негайно нейтралізувати тривожні варіанти коронавірусу. Про це свідчить нове дослідження, проведене вченими з університетів Еморі та Стенфорда.

Про це пише Reuters.

Дослідники проаналізували зразки крові 46 людей, переважно молодого або середнього віку, після прийому двох доз і знову через шість місяців після другої дози.

«Наше дослідження показує, що щеплення вакциною Pfizer-BioNtech викликає високі рівні нейтралізуючих антитіл проти вихідного штаму вакцини, але ці рівні знижуються майже в 10 разів за сім місяців після початкової дози», – пояснюють дослідники.

Читайте також: В Ізраїлі третю дозу зробили обов’язковою при вакцинації від ковіду

Приблизно у половини всіх суб’єктів нейтралізуючі антитіла, які можуть блокувати інфекцію проти таких варіантів коронавірусу, як Дельта, Бета та Му, були неможливо виявити через пів року після другої дози, повідомила команда вчених.

Нейтралізуючі антитіла – не єдиний захист імунної системи від вірусу, зазначили дослідники.

«Тим не менш, вони надзвичайно важливі для захисту від інфекції SARS-CoV-2, – пояснюють вчені. – Ці результати свідчать про те, що введення бустерної дози приблизно через 6-7 місяців після первинної імунізації, ймовірно, посилить захист від SARS-CoV-2 та його варіантів».

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: