На субсидії якого розміру варто розраховувати українцям

Субсидії на ЖКГ

Середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальному сезоні 2021-2022 років складе близько 2 тисяч гривень.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомила міністерка соціальної політики України Марина Лазебна під час пресконференції.

«Ми ретельно проаналізували, як змінилося споживання комунальних послуг, тарифи, доходи людей, і за результатами аналізу очікуємо, що середній розмір субсидії у 2021-2022 опалювальному сезоні складе близько 2 тис. грн», – сказала міністерка.

Вона зазначила, що при зростанні тарифів на комунальні послуги розмір субсидії для одержувачів буде переглянутий автоматично.

«Якщо людина не отримувала субсидій, але в результаті підвищення тарифів їй знадобилася така допомога, то вона може звернутися за нею в будь-який момент, і такій людині субсидію призначать відразу в місяць звернення», – підкреслила Лазебна.

За її словами, в минулому опалювальному сезоні субсидію на оплату ЖКП отримували близько 3 млн домогосподарств, і в міністерстві очікують, що в цьому сезоні буде така ж цифра. Станом на сьогодні субсидію вже призначено майже 2,5 млн домогосподарств.

В Мінсоцполітики також пояснили, як розраховуватимуть розмір субсидії.

«Звертаємо увагу, що житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний сезони. У випадку призначення житлової субсидії на наступний період 2021-2022 рр., повторно звертатись за призначенням житлової субсидії у жовтні 2021 року НЕ ПОТРІБНО. Її розрахунок буде проведено органами соціального захисту населення самостійно (без звернення громадян). Сьогодні поговоримо про те, за який період враховуються доходи при розрахунку розміру житлової субсидії та як розраховується розмір житлової субсидії», – йдеться в дописі на офіційній сторінці Мінсоцполітики у фейсбуці.

За який період враховуються доходи при розрахунку розміру житлової субсидії
Доходи враховуються:
– за III-IV квартали попереднього календарного року – в разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;
– за I-II квартали поточного календарного року – в разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;
– за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, – в разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року, а в разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року. У разі призначення житлової субсидії не з початку опалювального (неопалювального) сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Розрахунок розміру житлової субсидії

Розмір субсидії розраховується як різниця між вартістю житлово-комунальних послуг в межах соціальних норм і нормативів та обсягом обов’язкового платежу.

Субсидія=плата за ЖКП в межах норм і нормативів – обов’язковий платіж.

Знаючи дохід сім’ї, а також членів сім’ї і осіб зі складу домогосподарства, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу і орієнтовний розмір субсидії. Постановою КМУ від 06.08.2014 № 409 установлено соціальну норму житла та соціальні нормативи, у межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Згідно з постановою КМУ від 27.07.1998 № 1156, розмір обов’язкового відсотка платежу за житлово-комунальні послуги визначається для кожного домогосподарства індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства на одну особу.
Житлова субсидія розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний сезони.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: