Рада ухвалила законопроєкт про олігархів: що це означає

Верховна Рада

Верховна Рада на пленарному засіданні 23 вересня ухвалила у другому читанні так званий законопроєкт про деолігархізацію (№5599). За нього віддали свої голоси 279 народних депутатів.

Проти цього проєкту закону проголосували 54 парламентарі, ще 27 — утрималися. До другого читання надійшло понад 1 270 поправок до цього законопроєкту, 59 із яких комітет врахував, пише Громадське.

Депутати голосуванням підтримали розгляд закону за скороченою процедурою. Це дозволило розглянути лише 13 правок. Опозиція заблокувала трибуну і кричала: «Диктатура!»
Закон набирає чинності з наступного дня після його опублікування. Його введуть у дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Що потрапило у фінальну версію закону?

Якщо у першій версії законопроєкту олігархом називалася людина, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті, то тепер вона повинна мати і економічну, і політичну вагу.

Після набуття чинності закону олігархами в Україні вважатимуться громадяни, які одночасно відповідатимуть щонайменше трьом із таких ознак:

– бере участь у політичному житті;
– має значний вплив на засоби масової інформації;
– є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який займає монопольне становище на ринку та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
– має активи на понад один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб (зараз це 2 мільярди 270 мільйонів гривень, або трохи більше ніж 83 мільйони доларів).

Хто визначатиме, чи є людина олігархом?

Таке право буде в Ради національної безпеки й оборони за зверненням Кабінету міністрів, члена РНБО, Національного банку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету України. РНБО буде також опікуватися Реєстром олігархів.

Це рішення набуде чинності з дня офіційного опублікування указу президента України про введення його в дію і буде обов’язковим до виконання.

Люди, яких підозрюють у тому, що вони є олігархами, мають право письмово пояснити свою позицію та/або надати інші документи. Подати все це до Апарату РНБО потрібно не пізніше як за 5 днів до засідання Ради нацбезпеки.

Рішення про виключення людини з Реєстру олігархів можуть ухвалити, якщо буде підтверджений факт, що в такого громадянина відсутні щонайменше дві ознаки з-поміж зазначених вище.

 

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: