Вакцина Moderna захищає від госпіталізації краще за інші щеплення – дослідження

Дослідження американського Центру з контролю та профілактики захворювань (CDC) показало, що медзасіб компанії Moderna є найефективнішим у запобіганні шпиталізації при захворюванні на COVID-19.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на The Hill.

Ефективність вакцини Moderna від шпиталізації склала 93%, тоді як ефективність вакцин Pfizer-BioNTech та Johnson & Johnson склала 88% та 71%.

У дослідженні взяли участь понад 3 600 дорослих, яких шпиталізували до 21 лікарні США у 18 штатах в період з 11 березня по 15 серпня. З них 1 682 людини отримали позитивні результати тесту на COVID-19, інші вважалися контрольною групою. Дорослі з ослабленим імунітетом участі у дослідженні не брали.

Більшість учасників дослідження (64%) були невакциновані. Майже 13% були повністю щеплені вакциною Moderna, 20% були повністю щеплені засобом від компанії Pfizer та 3,1% – щеплені медзасобом від Johnson&Johnson.

Хоча ці дані свідчать про певний розподіл рівня захисту в залежності від вакцини, але усі схвалені або дозволені FDA засоби від хвороби COVID-19 забезпечують істотний захист пацієнта від шпиталізації з COVID-19, – йдеться у звіті.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: