В Україні прогнозують чотири штами грипу

За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у новому епідеміологічному сезоні в Україні циркулюватимуть 4 штами вірусу грипу. Українців з груп ризику закликають робити щеплення.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Зокрема, на території країни прогнозують наступні штами:

  • вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Cambodia/e0826360/2020(H3N2);
  • вірус, подібний В/Washington/02/2019(лінія B Victoria);
  • вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

Одне щеплення захищає впродовж усього епідемічного сезону від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцина позитивно впливає на імунітет людини, зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно. Вакцинуватися від цих штамів найкраще до початку циркуляції вірусів грипу (це вересень-жовтень), щоб утворився імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно приблизно два тижні, – йдеться в повідомленні.

Щеплення можна зробити й пізніше, навіть якщо у вашому регіоні уже зафіксовано сезонні спалахи захворюваності.

Читайте також: Тернопільська область рухається в напрямку «червоної зони» – Ляшко 

У першу чергу фахівці рекомендують зробити щеплення медичним працівникам, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії, вагітним, літнім людям та людям із хронічними захворюваннями, а також учителям, соціальним працівникам та всім, хто працює в місцях скупчення людей.

Вакцина від COVID-19 не є аналогом вакцини проти відповідних штамів грипу, і навпаки. Тому дуже важливо комплексно захистити себе та близьких людей в умовах викликів які стоять перед нами на повсякдень, – наголосили в МОЗ.

 

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: