На Тернопільщині за самовільне спалювання сухої рослинності будуть штрафувати

За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, а саме: накладення штрафу на громадян – від 3060 грн до 6120 грн, на посадових осіб від 15300 грн до 21420 гривень.

Про це на офіційному сайті повідомляє Тернопільська міська рада.

З настанням осені мешканці приватних житлових будинків починають проводити благоустрій ділянок та домогосподарств, спалюючи опале листя, суху траву та сміття.

При згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється близько 9 кг мікрочастинок диму, до складу яких входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопірен, що може викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин. Крім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання листя і сухої трави призводить до знищення екосистеми.

Працівники муніципальної інспекції проводять перевірки на факт виявлення правопорушень природоохоронного законодавства та Правил благоустрою на території Тернопільської міської територіальної громади.

Якщо ви помітили факти спалювання сухого листя чи інші порушення природоохоронного законодавства на території нашої громади, повідомляйте муніципальну інспекцію за номерами телефонів: +38 (073) 015 1481 (Viber), +38 (067) 4473186, +38 (067) 447 3278.

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: