Фільм «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини і Чехії став призером Венеціанського кінофестивалю

Джерело: https://suspilne.media/162977-cenzorka-kerekesa-znata-u-koprodukcii-z-ukrainou-otrimala-priz-venecijskogo-kinofestivalu/

Фільм “Цензорка” словацького режисера Петера Керекеша, який знімався в одеській колонії, отримав нагороду в програмі “Горизонти” за кращий сценарій на 78-му Венеціанському кінофестивалі.

Фільм розповідає історію молодої жінки Лесі, яку засудили до ув’язнення в одній з виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка і потрапила в світ, населений тільки жінками: ув’язненими, медсестрами і наглядачками, жінками різного віку, жінками і вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми.

Це фільм про материнські долі. За законом, Олеся, як і інші засудженні жінки, може жити разом з дитиною протягом перших трьох років його життя, а потім повинна знайти для нього дім, бо інакше дитину відправлять до притулку. У Лесі поки є час, але три роки пролетять миттєво. Жінка спостерігає, як з дітьми прощаються інші жінки, і переживає цю розлуку як власну.

Первісна назва стрічки – «107 матерів». Автори сценарію – Іван Остроховський та Петро Керекеш, який також є режисером фільму.

Стрічку знімали влітку 2019 року в Одесі, у «Чорноморській виправній колонії №74».

 

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: