Невакциновані хворіють на ковід у 10-14 разів частіше – голова МОЗ Німеччини

ПЛР-тестування на ковід

Невакциновані люди інфікуються коронавірусом у 10-14 разів частіше, ніж ті, хто зробив щеплення, і перебіг захворювання у них набагато тяжчий.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Федеративної Республіки Німеччина Єнс Шпан на брифінгу в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Рівень захворюваності серед невакцинованих є в 10-14 разів вищим ніж серед вакцинованих», – наголосив міністр. За його словами, у палатах інтенсивної терапії німецьких лікарень понад 95% пацієнтів становлять ті, хто не зробив щеплення.

Глава німецького МОЗ зауважив, що рішення вакцинуватися є особистим та добровільними, але це стосується інших людей, тож експерти та влада закликають співгромадян зробити щеплення. У цьому зв’язку Шпан сподівається на успіх кампанії з пропагування вакцинації, яка буде проведена наступного тижня, аби переконати якомога більше людей щепитися.

Інакше не можна гарантувати, що не буде нового перенавантаження системи охорони здоров’я, наголосив міністр.

Водночас президент Інституту Роберта Коха Лотар Вілер звернув увагу на те, що протягом двох останніх тижнів кількість пацієнтів, які потребують інтенсивної терапії, подвоїлась, наразі їх у Німеччині понад 1300; причому переважну більшість пацієнтів лікарень наразі становлять люди віком 35-49 років. Він нагадав, що RKI у липні попереджав: уникнути четвертої хвилі пандемії можливо буде, якщо рівень вакцинації населення становитиме не менше 85%.

«Ми не досягли такого рівня, четверта хвиля розпочалася; зараз питання, як вона буде розвиватися», – сказав професор.

При цьому, за його словами, завдяки вакцинації вдалося запобігти 38 тисячам смертей від COVID-19.

Наразі принаймні однією дозою вакциновані 66% населення ФРН, двома – 61,6,%. При цьому, згідно з опитуванням, не хочуть робити щеплення близько 10 відсотків жителів Німеччини, з яких половина є переконаними противниками вакцинації.

За останню добу в країні підтверджено 13 565 випадків інфікування, госпіталізовано 499 людини, померло 35 інфікованих.

Загалом від початку пандемії в Німеччині підтверджено 4 030 681 випадок захворювання, померло 92 448 людей.

Головне зображення: pixabay

Автор статті: ТМЦ. ІНФО
Теги: